sobota, 10 października 2015

Herosi - Adam Kwapiński

Email Edytuj post

Herosi - Adam Kwapiński


Herosi

Tytuł: Herosi
Projektant: Adam Kwapiński
Ilustrator: Jarek Nocoń, Piotr Foksowicz
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 - 30 minut


"Herosi" jest to gra projektu Adama Kwapińskiego, przenosząca nas w świat potężnych i walecznych herosów. Podczas rozgrywki stoczymy wiele krwawych pojedynków na śmierć i życie, gdzie może przetrwać tylko jeden. W szeregi naszej armii wchodzą przerażające stwory i potężne czary dzięki, którym będziemy mogli zniszczyć przeciwnika. Rozgrywka odbywa się przy użyciu kostek, co powoduje, że emocji i sporych wrażeń z pewnością nie zabraknie. Zatem niech Herosi przeleją pierwszą krew!

Herosi

Grę rozpoczynamy wybierając swego herosa i stworzenia, które będą walczyć wraz z nim przeciwko przeciwnikom. Po dokonaniu wyboru umieszczamy je na planszy, piorąc pod uwagę ich kierunki ataku. Karty umieszczane są w dwóch rzędach, możliwość ataku mają jedynie te w pierwszym rzędzie lub te w drugim, które nie maja przed sobą sojuszniczego stworzenia. Po wykonaniu tej czynności gracze otrzymują pięć kart zaklęć podstawowych oraz sześć kostek. Oprócz tego każdy z graczy wybiera trzy zaklęcia dodatkowe i z takim arsenałem możemy rozpoczynać potyczkę. Rozgrywka posiada dwie fazy: przygotowania oraz wykonania akcji. Pierwszą z akcji gracze wykonują jednocześnie, rzucając kośćmi tak długo, aż ktoś nie powie stop. Następnie, każdy zostaje z takimi wynikami, jakie udało mu się uzyskać. Drugą fazę gry rozpoczyna gracz, który zastopował rzucanie. W zależności od tego jakie posiada symbole na kostkach może wykonać jedną z czterech akcji. Każda z akcji posiada swój koszt, gdy już je wykonamy możemy aktywować stwory. Posiadamy do wyboru atak bezpośredni lub użycie zdolności specjalnych. Oprócz potworów mamy jeszcze możliwość użycia rozproszenia magii, która pozwala na usunięcie efektów trwałych zaklęć. Przypomnieć należy jeszcze, że bohaterowie posiadają różne szkoły magii, odpowiadające różnym żywiołom jak choćby: ognia czy wody. Co sprawia, że rozgrywka wciąga i pozwala graczom lepiej wczuć się w rozgrywaną partię.

Herosi

Gra przykuła moją uwagę, dzięki ładnym grafiką i ciekawej mechanice gry. Pozycja ta została wykonana bardzo starannie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Duże plansze zostały estetycznie wykonane, a karty stworów oraz zaklęć posiadają klimatyczne grafiki zachęcające do rozgrywki. Dostajemy również 25 sześciennych kości, każda z sześcioma rożnymi symbolami, które sprawiają, że rozgrywka jest niezwykle emocjonująca. Instrukcja została wykonana czytelnie i sprawia, że nawet mało doświadczeni gracze będą w stanie rozegrać swoja pierwszą rozgrywkę. Zasady są dość proste i czytelne, a szybkość gry sprawia, że po opanowaniu zasad będziemy mogli cieszyć się satysfakcjonującą rozgrywką, która dostarczy nam sporo dobrej zabawy.

Herosi

"Herosi" jest idealną grą dla osób lubiących karcianki i gry osadzone w świecie fantasy. Losowość tej pozycji sprawia, że od samego początku do końca nie opuszczą nas duże emocje. Gra sprawdza się doskonale jako zabawa na imprezach i spotkaniach w rodzinnym gronie. Mechanika nie nastręcza większych kłopotów, dlatego gra nadaje się dla każdego, nawet osób mało zaznajomionej z grami karcianymi i planszowymi. Rozgrywkę można rozegrać stosunkowo szybko co również wpływa na plus dla tej gry. Grę wydano w solidnym pudełku z grafiką od razu przykuwającą uwagę na półce. Serdecznie polecam.

Zawartość pudełka:
25 specjalnych kości
92 karty stworów
60 kart zaklęć
20 kart zaklęć podstawowych
4 karty zaklęć specjalnych
4 karty herosów
4 plansze graczy
18 żetonów zaklęć trwałych
86 żetonów obrażeń/mocy
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
7 komentarzy
Zakrecona pisze...

Fajna okładka, a po grę z pewnością sięgnę :)

Unknown pisze...

Grałem, pozycja jak najbardziej godna polecenia. Sprawdza się na imprezach, przetestowane w boju.

Sylwia W. pisze...

Może po nią sięgnę.

Unknown pisze...

Pudełko zachęca jak i recenzja. Z pewnością w niedługim czasie ją nabędę :D

Unknown pisze...

Lubię takie gry, więc powinna mi przypaść do gustu. Choć cena powala :(

Unknown pisze...

Porządnie wydana i mechanika również zachęca. Czegóż chcieć więcej?

Unknown pisze...

Kolejna gra na listę zakupową...