poniedziałek, 21 września 2015

Servamp #1 - Strike Tanaka

Email Edytuj post

Servamp #1 - Strike Tanaka


Servamp #1 - Strike Tanaka

Tytuł: Servamp #1
Autor: Strike Tanaka
Wydawca polski: Studio JG
Gatunek: akcja, komedia, siły nadprzyrodzone
Data wydania: 17 marca 2015
Liczba tomów: 7 (seria kontynuowana)
Liczba stron: 178

"Servamp" to komiks zawierający w sobie nieco znanych elementów z innych serii, jak i nieco nowych, które wplatają dozę tajemniczości i coś zupełnie nowego. Poznajemy magiczne koty, głównego bohatera sierotę oraz odwieczny konflikt, który stawia wszystko na głowie. Utarte schematy zostały połączone z powiewem świeżości, co zaowocowało powstaniem mangi ciekawej i intrygującej. Mam wrażenie, że może nas jeszcze nie raz czymś zaskoczyć.

Piętnastoletni Shirota Mahiru nade wszystko ceni spokój i ciszę, powolne oraz usystematyzowane życie. Wszystko się zmienia gdy przygarnia z ulicy małego, z pozoru niewinnego kotka. Po przyniesieniu go do domu postanawia nazwać go Kuro. Pewnego razu gdy wraca do domu ku swojemu zaskoczeniu zastaje dziwnego mężczyznę jedzącego zupkę błyskawiczną. Gdy szamotanina z nieznajomym ustaje okazuje się, że nowy pupil jest wampirem. Potrafiącym przemieniać się w kota. Jednak nie takim do końca zwyczajnym wampirem, co to, to nie. Zwierzak okazuje się wampirem bardzo leniwym, pacyfistycznym, któremu nic się nie chce. Nie cierpi jakiejkolwiek pracy, a największą przyjemność sprawia mu kubek gorącej herbaty. Bohaterowie zostają złączeni specyficznym kontraktem, który czyni z Kuro legendarnego wampirzego sługę. Shirota staje się przy tym jego mistrzem, jednak niebezpieczeństwa już zaczynają się kłębić nad ich głowami. Ponieważ odwieczny konflikt trwa nieprzerwanie, zamierzając wciągnąć ich w sam środek wojny.

Kreska jest miła dla oka, wampiry z Mahiru na czele wzbudzają sympatię i zachęcają do lektury. Kadry ułożono nieco chaotycznie, jednak sprawiając dynamiczne wrażenie sprzyjające szybszej lekturze. Sceny walk wykonane są porządnie, a Kuro wygląda w nich super słodko. Studio JG jak zwykle od strony technicznej trzyma poziom i oddaje w nasze ręce mangę ładna i dopracowaną. Okładka wykonana została porządnie, a faktura papieru cieszy w dotyku. Sama fabuła jest po prostu porywająca, potrafi nie raz zaskoczyć. Polecam wszystkim ceniącym dopracowaną kreskę oraz ciekawą, intrygującą fabułę. Pozycja ta przeznaczona jest dla młodych czytelników, lubiących dobrą zabawę z barwnymi postaciami. Choć jeżeli ktoś lubi zabawne, dynamiczne komiksy powinien poczuć się jak najbardziej usatysfakcjonowany. Mnie ta manga bardzo przypadła do gustu.

"Servamp" jest to shoujo, które potrafi zaskoczyć, niebanalną fabułą i ciekawymi postaciami. Z biegiem czytania fabuła coraz bardziej wciąga, a ciekawe postacie zbierają się szeroką gamą. Jest komiksem niezwykle dopracowanym, interesującym z dużą dawką humoru i akcji. Dla fanów wampirów jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Osoby lubiące sympatyczne postacie powinny czuć się jak ryba w wodzie. Z pewnością sięgnę po kolejne tomiki, dostarczając sobie dużej dawki dobrego humoru i miłych wrażeń. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
3 komentarze
Anne Heronton pisze...

Coś w moim stylu :D

Unknown pisze...

Bardzo ciekawa pozycja, lubię wampiry więc może się skuszę:).

Cresto Mix pisze...

Lubię mangi z humorem, więc z pewnością po nią sięgnę.