czwartek, 24 września 2015

Dopóki nie zgasną gwiazdy - Piotr Patykiewicz

Email Edytuj post

Dopóki nie zgasną gwiazdy - Piotr Patykiewicz


Dopóki nie zgasną gwiazdy - Piotr Patykiewicz

Tytuł: Dopóki nie zgasną gwiazdy
Autor: Piotr Patykiewicz
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 3 czerwca 2015
Liczba stron: 400


"Dopóki nie zgasną gwiazdy" to kolejna baśniowa powieść Piotra Patykiewicza, która zaskakuje nas mistycznym i katastroficznym światem. Jest to mroczna opowieść pełna grozy, gdzie młody chłopak zostaje wystawiony na nieprzyjemną próbę. Lód, śnieg i mroźny wiatr przepełniają tą powieść, a walka o przetrwanie zdaje się niemal namacalna. To historia o dojrzewaniu, dorosłości i walce z własnymi słabościami.

Śnieg i mróz ogarniają cały świat. Ziemia opanowana została przez krwiożercze bestie, a miasta zupełnie opustoszały, nie licząc poszukiwaczy drogocennych artefaktów. Mroźne pustkowia po Upadku cywilizacji stały się niebezpiecznym miejscem, w którym przeżyć mogą jedynie najsilniejsi i najsprytniejsi. Kacprowi przyszło żyć w tej niebezpiecznej rzeczywistości, a los ma go jeszcze srogo doświadczyć. Postanawia jednak wyruszyć z rodzinnego domu i poszukać bezpieczniejszego miejsca do przetrwania. Jednak światła na przełęczy czyhają tylko na nieostrożnych wędrowców i nie wybaczają im żadnego błędu. W świecie, w którym za najmniejszy nawet błąd trzeba zapłacić srogą cenę.

Książka ta kryje w sobie elementy powieści przygodowej, młodzieżowej oraz postapo. Znajdujemy w niej motywy drogi oraz obserwujemy rozwój głównego bohatera niemal na naszych oczach. Postapokaliptyczny krajobraz mocno wpływa na Kacpra wymuszając na nim wejście w dorosłość. Szybkie zwroty akcji sprawiają, że nie sposób się nudzić, a barwny i ciekawy język uprzyjemnia lekturę. Wędrujemy razem z Kacprem po niebezpiecznym lodowatym świecie ucząc się go razem z nim. Szukamy razem z nim odpowiedzi na pytania; czym jest Upadek, próbujemy dowiedzieć się coś więcej o dzikich stworach oraz czy rodzajowi ludzkiemu może udać się uniknąć wyginięcia. Bohaterowie stworzeni są z krwi i kości, każdy z nich jest inny, co sprawia, że możemy bardziej wczuć się w ich losy. Lektura trzyma w napięciu, aż do samego końca, a czytelnik z coraz większą ciekawością stara się rozwikłać mnożące się pytania i niejasności.

"Dopóki nie zgasną gwiazdy" wciągnęła mnie w swój mroźny świat. To zacna powieść o ekstremalnych warunkach dorastania i rodzącej się miłości w bezlitosnym świecie. Porywając dogłębnie czytelnika w swój lodowaty świat. Sroga natura miesza się z ludzkimi dramatami, dzięki czemu otrzymujemy ciekawą i wciągającą fabułę. Akcja jest szybko poprowadzona, dzięki czemu nie znajdziemy ani chwili na nudę. Bohaterowie skonstruowani są naprawdę realistycznie, emocjonując swoimi losami. Ich historia wciąga, intryguje, nie pozwala oderwać się od lektury. Książka bardzo przypadła mi do gustu, wprost nie mogę się doczekać zapowiadanej kontynuacji. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non

8 komentarzy
Unknown pisze...

Chyba jednak się na nią skuszę.

Anne Heronton pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra, już dopisałam ją do swojej listy zakupowej.

Gerroor Ged pisze...

Okładka przepiękna, przyciąga niesamowicie. Na pewno się na nią połaszczę :D

Yuri Ossaka pisze...

Mi się również spodobała :).

Unknown pisze...

Kto wie, może kiedyś...

Unknown pisze...

Książka już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Unknown pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie!

Wiedźma pisze...

Marzyła mi się od czasu, gdy zobaczyłam ją w zapowiedziach. I w końcu udało mi się ją dostać :) Teraz tylko potrzebuję chwili wolnego czasu, by poświęcić się lekturze :)