wtorek, 4 sierpnia 2015

Enclave: Zakon Krańca Świata - Krzysztof Wolicki

Email Edytuj post

Enclave: Zakon Krańca Świata - Krzysztof Wolicki


Enclave: Zakon Krańca Świata

Tytuł: Enclave: Zakon Krańca Świata
Projektant: Krzysztof Wolicki
Wydawnictwo: G3
Gatunek: gry planszowe
Rodzaj: gry przygodowe
Liczba graczy: od 2 do 4 osób
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 90 minut


"Enclave: Zakon krańca świata" zabiera nas w realia powieści Mai Lidii Kossakowskiej, znanej na polskim rynku pisarki fantasy. Podczas gry wcielimy się w rolę poszukiwacza tajemniczych pryz. Dzięki, którym w zniszczonym świecie możliwa jest odbudowa licznych urządzeń i schematów. Przeniesiemy się do rzeczywistości Mistrzów Blasku, gdzie w przedsionku zaświatów znajduje się rzeczywistość upadłej ludzkości. Potężni i szaleni przywódcy religijni, którzy odkryli sposób kontrolowania rzeczywistości, teraz stali się niemal bogami nowo narodzonego świata.

Enclave: Zakon Krańca Świata

Cała historia gry opiera się na powieści polskiej pisarki Mai Lidii Kossakowskiej "Zakon Krańca Świata". Przystępując do rozgrywki wcielamy się w niejakich pozyskiwaczy, którzy posiadają wyjątkowe umiejętności do abordaży. Są to wyjątkowi osobnicy o dużej sprawności fizycznej oraz psychicznej, zdolni do wykonywania misji w wyższym wymiarze. W szczególności do pozyskiwania drogocennych pryzm. Pozyskiwacze przed wyruszeniem w niebezpieczną misję muszą oblec się w różnego rodzaju przedmioty ochronne oraz ulepszenia, które to pozwolą im na powrót w jednym kawałku. Nie zbędną czynnością jest również rozbudowywanie maszyny do skoków, aby w ogóle można myśleć o wykonaniu misji po pryzmy. Nieustraszonym pozyskiwaczą w misji podczas abordaży, przyświeca tylko jeden cel. Zostanie wybrańcem mistycznego Drzewa i odmienienie raz na zawsze swojego losu.

Enclave: Zakon Krańca Świata

"Enclave: Zakon krańca świata" wizualnie prezentuje się wyśmienicie. Pod kątem grywalności również wypada bardzo dobrze, podczas kilku miłych popołudni spędzonych z tą grą stwierdzam, że potrafi wciągnąć. Możliwość rozwoju swojej postaci jest naprawdę szeroka, a właściwie zaplanowane akcje są ważnym elementem tej rozgrywki. Dodatkową frajdą jest gdy uda nam sie pokrzyżować szyki innym uczestnikom gry. Grze należy dać czas aby zapoznać się z zasadami i wciągnąć w świat gry. Jednak gdy do tego dojdzie już nie będziecie mogli się od niej oderwać. Ilustracje na kartach wykonane są starannie i z pomysłem, mechanika gry również stoi na wysokim poziomie. "Enclave: Zakon krańca świata" to mroczny świat, w którym mogą przetrwać jedynie najsilniejsi. Gorąco polecam.

Zawartość pudełka:
plansza do gry
4 karty pozyskiwaczy
24 karty akcji
115 kart
60 żetonów pieniędzy
57 żetonów
54 drewniane znaczniki
Instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu G3
Wydawnictwo G3
8 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Kreatywność wymagana i pomysłowość, bez tego ani rusz. Na imprezy jak znalazł :)

Unknown pisze...

Dopracowane wydanie, szczegółowe i ciekawe. Chyba się na nią połaszczę.

Yuri Ossaka pisze...

Nie jestem fanką gier planszowych ale dzięki twórczości pani Kossakowskiej chyba po nią sięgnę.

Unknown pisze...

Doskonała na prezent. Solenizant zadowolony :D

Unknown pisze...

Jak najbardziej godna uwagi!

Unknown pisze...

Coś dla mnie.

Unknown pisze...

Interesująco się zapowiada, koniecznie muszę się z nią zapoznać :)

Wojciech Roszkowski pisze...

Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.