wtorek, 4 sierpnia 2015

El Capitan - Charlotte Fillonneau

Email Edytuj post

El Capitan - Charlotte Fillonneau


El Capitan

Tytuł: El Capitan
Projektant: Charlotte Fillonneau
Wydawnictwo: G3
Gatunek: gry dla dzieci
Rodzaj gry: inne
Liczba graczy: od 2 do 6 osób
Wiek graczy: od 6 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 minut


"El Capitan" to planszówka, która zabiera nas w świat piratów rządnych przygód i kosztowności. Gdzie kapitan przechodzący na emeryturę postanawia przetestować swoją załogę. Postanawia sprawdzić ich szybkość i zdolność zapamiętywania, aby wyłonić najlepszego z nich. Zmagania są trudne i tylko jednemu może udać się wygrać zadania przygotowane przez nieustraszonego kapitana. Komu uda się przejść wszystkie przeciwności i zostać następcą starego kapitana? Zdobyć wielki skarbi oraz majestatyczny statek. Zapewniając sobie honor i sławę.

El Capitan

Przystępując do rozgrywki każdy z graczy dostaje po zestawie kart piratów. Karty przedstawiają rysunki związane z codziennością pirackiego życia, wykonane są starannie i ciekawie. Zabawa polega na zapamiętywaniu obrazków i ich położenia na stole. Po zaznajomieniu się z położeniem kart odwraca się je na drugą stronę. Aby w swojej turze dobrać kartę ze stosu do dobrania i spróbować odkryć podobny rysunek na swoich odwróconych kartach. Gdy już uda nam się odsłonić podobną kartę, umieszczamy nasz statek na karcie z odsłoniętym rysunkiem. Należy jeszcze jak najszybciej zakryć ręką stos kart do pobrania, tak aby ubiec innych graczy. Następnie sprawdza się poprawność odpowiedzi oraz rozdaje monety najszybszym graczom. Wygrywa ten gracz, który nazbierał największą ilość monet. Dzięki zgromadzonym bogactwom otrzymuje tytuł Kapitana, aby móc żeglować ze swoją załogą po bezkresie mórz.

El Capitan

"El Capitan" jest grą serwującą szybką rozgrywkę, zawierającą warianty dla majtków - młodszych graczy oraz dla starych wilków morskich - mistrzów rozgrywki podstawowej. Gra wydaje się z pozoru banalna, jednak po dłuższym zaznajomieniu się z nią już taka do końca nie jest. Karty specjalne potrafią skutecznie urozmaicić i utrudnić rozgrywkę. Rozgrywka potrafi dostarczyć wiele frajdy i zabawy młodszym jak i nieco starszym graczom. Serdecznie polecam.

Zawartość pudełka:
72 karty piratów
27 kart kapitana
6 pionków statków
1 karta "First"
1 karta "Second"
1 karta "Last"
130 złotych monet
1 skrzynia skarbów
klepsydra
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu G3
Wydawnictwo G3
4 komentarze
Unknown pisze...

Uwielbiam planszówki, więc może sięgnę i po tę pozycję.

Anne Heronton pisze...

Grałam i polecam, przednia zabawa i dzieci prze szczęśliwe :)

Unknown pisze...

Musi jeszcze trochę poczekać na swoją kolej

Zakrecona pisze...

Jaka fajna gra! Zapowiada się niezła zabawa ;p