sobota, 15 sierpnia 2015

Co słychać na farmie? - Łukasz Woźniak

Email Edytuj post

Co słychać na farmie? - Łukasz WoźniakTytuł: Co słychać na farmie?
Autor: Łukasz Woźniak
Ilustrator: Maciej Szymanowicz
Wydawca: Egmont
Data wydania: 13 maja 2015
Liczba graczy: od 2 do 4 osób
Wiek graczy: od 5 do 105 lat
Czas rozgrywki: 20 minut


"Co słychać na farmie?" zabiera nas na pewne gospodarstwo, aby policzyć zwierzęta tam występujące. Zostaniemy zmobilizowani do szybkiego liczenia i zapamiętywania oraz nauczenia się dźwięków występujących na farmie. Jest to jedna z tych gier, które oprócz doskonałej zabawy potrafią również uczyć. Więc zatem hrum... to znaczy przystąpmy do recenzji.

Zasady gry są wręcz banalnie proste i nie powinny nikomu przysporzyć większych problemów. Przygotowanie gry polega na ułożeniu stosu z kartami, aby później każdy z graczy w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara rzucił kością i  sprawdził jaki wypadł wynik. Na każdej karcie znajduje się po sześć zwierząt. Jeżeli na kostce wypadło nam na przykład 3 to właśnie będziemy szukać takiego zwierzaka, który wystąpił na karcie trzykrotnie. Gracz, który jako pierwszy odnajdzie odpowiednie zwierzątko wydaje charakterystyczny dla niego odgłos i jeżeli prawidłowo wytypował dostaje kartę. Wygrywa osoba, która zdobędzie jak największą liczbę kart. Więc kto pierwszy ten lepszy!


Grę dostajemy w charakterystycznym pudełku z serii Egmontu pod nazwą „Dobra gra w dobrej cenie”. "Co słychać na farmie?" prezentuje ładne i kolorowe ilustracje, które cieszą oczy. W szczególności dla nieco młodszych graczy. Stylistyka kreskówko-wo-bajkowa prezentuje się w tym tytule bardzo dobrze i dodaje miłego klimatu całej rozgrywce. Jest to tania i kompaktowa gra, która przyciągnie zarówno dzieci jak i rodziców. Dostajemy karty z ładnym dwustronnym nadrukiem, przedstawiającym obrazki różnych zwierząt. Podczas rozgrywki uczymy się szybkiego liczenia, zapamiętywania oraz odgłosów jakie wydają poszczególne zwierzęta. Sporo urozmaicenia i dobrej zabawy dodaje wydawanie odgłosów podczas typowania wybranego zwierzaka. Dużo śmiechu i dobrej zabawy gwarantowane.

„Co słychać na farmie?” to ciekawa gra, ucząca najmłodszych graczy kreatywnego myślenia i zapamiętywania. Gra zawiera element rywalizacji oraz konieczności skupienia się przez dłuższy czas. Co również ćwiczy cierpliwość i wytrwałość. Gra nadaje się doskonale na imprezy i przyjęcia dzięki elementowi zabawy i humoru podczas szukania zwierząt na kartach i ich późniejszego naśladowania. Jednym słowem dla każdego coś miłego. Serdecznie polecam.

Zawartość pudełka:
24 dwustronne karty ze zwierzętami
Kostkę
Instrukcję

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Egmont:
Wydawnictwo Egmont
3 komentarze
Unknown pisze...

Śmieszna i kolorowa okładka, przyciąga dzieciaki jak magnes :)

Unknown pisze...

Partyjka rozegrana z rodzinką i wszyscy bardzo zadowoleni. Polecam.

Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.