poniedziałek, 11 maja 2015

Z Archiwum X. Wyznawcy

Email Edytuj post

Z Archiwum X. Wyznawcy


Z Archiwum X. Wyznawcy - Joe Harris, Chris Carter, Michael Walsh

Tytuł: Z Archiwum X. Wyznawcy
Autorzy: Joe Harris, Chris Carter, Michael Walsh
Cykl: Z Archiwum X (Sezon 10) (tom 1)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 4 lutego 2015
Liczba stron: 128


"Z Archiwum X. Wyznawcy" jest oficjalną kontynuacją legendarnego serialu, który posiada wielu zagorzałych fanów na całym świecie. Pomysłodawcą komiksu został Chris Carter, twórca „Z Archiwum X”, co już na samym starcie jest bardzo dobrą nowiną. Jednak czy komiks jest wart uwagi? Zapraszam do recenzji.

Fox Mulder i Dana Scully pracujący do niedawna w tajnej agenci specjalnej zwanej Archiwum X, postanowili zmienić plany zawodowe. Odeszli po wielu latach z tajnej komórki FBI, na rzecz innych zajęć. Zachowując anonimowość prowadzą nowe życie, jednak do czasu. Gdy nowy wróg przenika w szeregi FBI i wykrada ściśle tajne dane Archiwum X. Nie mogą tego tak zostawić. Na domiar złego Skinner zostaje zaatakowany i sprawa robi się coraz poważniejsza. Mulder ponownie rozpoczyna śledztwo aby wyjaśnić tą groźną sprawę. Nieoczekiwanie Scully zostaje porwana i tego faktu Mulder nie może już odpuścić. Palacz jak zwykle jest w posiadaniu ważnych informacji, o dziwnej i nieprzewidywalnej grupie akolitów. Nowe starcie przybiera na sile, gdzie pozaziemska groza daje o sobie znać.

Wysoka jakość wydania już na pierwszy rzut oka jest zauważalna, dobrej jakości papier, twarda oprawa i szyte strony są miłą niespodzianką. Miłym dodatkiem jest również plakat, który dla fana Archiwum X jest prawdziwą gratką. Dynamiczna akcja i dopracowana kreska uprzyjemnia lekturę, a soczyste ilustracje pobudzają wyobraźnię. Autorzy roszadują fabułą na kartach komiksu, pokazując wiele wątków z serialu. Fabuła ze szklanego ekranu, przenosi się na na papier. Fabuła komiksu została pokazana z należytą  dokładnością i starannością. Osoby, które nie miały szczęścia oglądać serialu, powinny także odnaleźć się w realiach Archiwum X. Komiks powinien dotrzeć do fanów serii oraz do osób nie zaznajomionych z realiami serialu. Szata graficzna prezentuje się dobrze, jest dopracowana i oddaje klimat. Kreska przypadła mi do gustu. Postacie są realistyczne, mimika twarzy przekonuje. Kolory, są wyraziste, podkreślają panujący w komiksie klimat. Adekwatna cena sprawia, że komiks jest bardzo ciekawą pozycją.

"Z Archiwum X. Wyznawcy" przekonuje klimatem, stając się nie lada gratką dla zagorzałych fanów serialu. Pierwszy zeszyt prezentuje się za iście okazale i daje przedsmak tego czego możemy się spodziewać w kolejnych pozycjach. Wydawnictwo Sine Qua Non, zabiera nas w świat intryg tajnych agenci. W świat pełen przygód, niebezpieczeństw i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Jestem fanem Archiwum X, więc z pewnością sięgnę po ten komiks :)

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco :D

Unknown pisze...

Nie znam za bardzo tej serii, ale wydaje się interesująca.

Unknown pisze...

Ciekawie się zapowiada, może akurat trafi w mój gust.

Anonimowy pisze...

Uwielbiam serial, po raz pierwszy słyszę o komiksie ^^. Może jest warte uwagi ;)