niedziela, 22 marca 2015

Małgorzata Gutowska-Adamczyk - Fortuna i namiętności. Klątwa

Email Edytuj post

 Małgorzata Gutowska-Adamczyk - Fortuna i namiętności. Klątwa


Małgorzata Gutowska-Adamczyk - Fortuna i namiętności. Klątwa

Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Tytuł: Fortuna i namiętności. Klątwa
Cykl: Fortuna i namiętności (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 25 lutego 2015
Liczba stron: 464
Ocena: 5/6

"Fortuna i namiętności. Klątwa" jest to powieść historyczna, która została napisana przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Autorka przenosi nas do niezwykle ciekawego okresu w dziejach Litwy. Pokazuje jakie panowały tam zwyczaje, kultura oraz przedstawia wielu barwnych bohaterów. Nie zabraknie również polowania na czarownice jak i burzliwej, trudnej miłości.

Przenosimy się na Litwę roku 1755, poznając dwie zupełnie rożne bohaterki - Zofię i Cecylie. Łączy je to, że obie są wdowami oraz to, że powinny ponownie wyjść za mąż. Ponieważ tak poza tym są zupełnie od siebie różne. Jednak tak ważnego, życiowego wyboru trudno im będzie podjąć wyłącznie na własną rękę. Kierując się spontanicznym rozkazem serca. Dobrą radą podzielą się oczywiście rodzice, którzy nie znają sprzeciwu. Kobiety niezwykle się od siebie różnią, Zofia jest skromna i spokojna, a Cecylia jest kobietą energiczną i zdecydowaną. Jak potoczą się ich losy, która z nich znajdzie prawdziwe szczęście, a której przyjdzie poznać gorycz smutku?

Dostajemy w swe ręce książkę, którą się wręcz pochłania jednym tchem. Oczywiście jeżeli ktoś lubi powieści z romansem w tle, a to nie koniec perypetii Zofii i Cecylii. Książka pisana jest językiem barwnym i bogatym, przez co całość czyta się niezwykle wciągająco i szybko. Pani Gutowska-Adamczyk jest pisarką z niebywałym talentem i z pod jej pióra wychodzą prawdziwe perełki. Historia, którą przedstawiła nam autorka jest pełna namiętności, knowań oraz licznych zwrotów fabularnych. Czyta się z wypiekami na twarzy zastanawiając się co będzie dalej. Znajdziemy tu również polowania na czarownice, szlacheckie spiski i mrocznych zabójców. Postacie zostały stworzone realistycznie i z pomysłem, dzięki czemu nie wydają się sztuczni i papierowi. Bohaterowie są bardzo oryginalni i zarysowanie niebywale szczegółowo. Tło historyczne zarysowane zostało delikatnie lecz wystarczająco konkretnie aby zbudować wystarczający obraz dla powieści. Koniecznie muszę sięgnąć po kolejną książkę z tego doskonale zapowiadającego się cyklu.

"Fortuna i namiętności. Klątwa" to powieść warta przeczytania, ze względu na barwny język, ciekawych bohaterów i nagłe zwroty akcji. Jest to proza historyczna okraszona romansem i szybką akcją. Książka potrafi wciągnąć na kilka godzin, nie puszczając aż do ostatniej strony. Jak najbardziej polecam.

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
6 komentarzy
Unknown pisze...

Z chęcią przeczytam.

Unknown pisze...

Ciekawa recenzja, a po książkę chętnie sięgnę :)

Unknown pisze...

Przeczytałam, książka wciąga jak wir morski :D

Unknown pisze...

Skoro tak wiele osób zachwala to może się skuszę.

Unknown pisze...

Świetne realia historyczne i genialnie wykreowani bohaterowie, po tak znakomitej recenzji muszę ją zdobyć ^^.

Ivone pisze...

Bardzo ciekawa książka :)
chętnie przeczytam