środa, 29 października 2014

Cinda Williams Chima - Tron Szarych Wilków

Email Edytuj post

Cinda Williams Chima - Tron Szarych Wilków


Cinda Williams Chima - Tron Szarych Wilków

Autor: Cinda Williams Chima
Tytuł: Tron Szarych Wilków
Cykl: Siedem Królestw (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 4 kwietnia 2012
Liczba stron: 672
Ocena: 5/6

„Tron Szarych Wilków” to trzeci już tom z cyklu „Siedem Królestw” autorstwa Cindy Williams Chimy, poznamy dalsze losy nietuzinkowego złodziejaszka - Hana Alistera i Riasy następczyni tronu Fellsmarchu. Oboje próbują odnaleźć swoje miejsce w świecie, kiedy jednak ich drogi się spotkają całe siedem królestw odmieni się raz na zawsze. Po lekturze dwóch poprzednich tomów przyszedł czas na przeczytanie „Tronu Szarych Wilków”, oczekiwałem dużo po tej książce. Czy moje oczekiwania zostały spełnione? Zapraszam do recenzji.

Ucieczka się powiodła i Raisa ana’ Marianna wyrwała się z rąk porywaczy. Jednak nigdzie nie czuje się bezpiecznie, czując za sobą oddech pościgu. Próbując wrócić do rodzinnego Fells zamierza w końcu pogodzić się z matką. Dziewczyna rozmyśla również o losach Hana Alistera, chłopaka z, którym dzieliła wiele przygód i niebezpieczeństw. Han za to jest myślami z Rebecke, rozmyśla dlaczego dziewczyna go opuściła i czy uda się mu ją w jakiś sposób odnaleźć. Postanawia również ponownie sięgnąć po pomoc Kruka, który jest osobnikiem nieobliczalnym. W kraju stosunki z klanami są bardzo napięte, a królową podstępnie dyryguje lord Bayar. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a chętnych do objęcia władzy nad tronem Fells nie brakuje. Kto wyjdzie z tej sytuacji obronną ręka, a kto będzie musiał ponieść klęskę? Z pewnością się przekonacie wsiąkając w lekturę trzeciego tomu Siedmiu Królestw.

Cinda William Chima stworzyła świat tak bogaty i różnorodny, że przekonuje czytelnika swoją prawdziwością i realizmem. Królestwa Fells pełne są licznych potyczek, knowań i waśni przez co nie sposób się nudzić podczas lektury. Bardzo wyraźnie pokazane są zmagania polityczne, między którymi przeplatają się liczne losy wielu postaci. Han Alister mag pochodzący z Łachmantargu oraz księżniczka Raisa z zamku Fells, to dwie zupełnie różne osobowości pochodzące z odmiennych światów. Autorka dzięki nim jest w stanie pokazań szersze spektrum i wiele różnorodnych wątków fabularnych. Fabuła jest wartka, awanturnicza z wątkami kryminalnymi, a także przy tym niezwykle wciągająca i interesująca. Wartka akcja towarzyszy całej powieści, potrafi skutecznie przykuć uwagę czytelnika i zatrzymać go na dłuższą chwilę. Autorka świetnie poradziła sobie także z budowaniem napięcia, liczne knowania i intrygi, wokół których toczy się fabuła, są dobrze przemyślane, a ich rozwiązania potrafią zaskakiwać. Świat Siedmiu Królestw po, którym podróżują nasi bohaterowie często potrafi zaskoczyć swoim bogactwem i licznymi niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku na naszych bohaterów. Moja ciekawość została rozgrzana do granic możliwości, na pewno sięgnę po kolejny tom serii aby poznać więcej faktów z tego nietuzinkowego świata.

„Tron szarych wilków” przyniesie mnóstwo radości z czytania osobom nastawionym na ciekawą rozrywkę i opowieść przygodową. Książka jest wciągająca, ma dobrze zbudowaną fabułę i ciekawie skonstruowanych bohaterów. Jest to jedna z moich ulubionych serii fantasy, gdzie zżyłem się z losami bohaterów i jestem niezmiernie ciekawy ich dalszych losów. Polecam każdemu miłośnikowi fantasy, nie zabraknie tu magii, intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Galeria Książki

Galeria Książki
4 komentarze
Zakrecona pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona tą książką, zapowiada się bardzo ciekawa lektura :D

Unknown pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją, koniecznie muszę ją zdobyć.

Unknown pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią skuszę:).

Unknown pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :D