piątek, 15 listopada 2013

Leo Kessler - Złoto Himmlera

Email Edytuj post

Leo Kessler - Złoto Himmlera


Leo Kessler - Złoto Himmlera

Autor: Leo Kessler
Tytuł: Złoto Himmlera
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Data wydania: 22-08-2013
Liczba stron: 288
Ocena: 5/6

Leo Kessler jest brytyjskim historykiem oraz pisarzem, piszącym z pasją i dbałością o detale. Stworzył niesamowitą, wciągającą serię w realiach II wojny światowej. Powieść przedstawia losy batalionu szturmowego SS „Wotan”, pisana jest znakomitym piórem, pełna literackiego warsztatu. Autor ma dużą łatwość w łączeniu literackiej fikcji z faktami historycznymi. Wydarzenia przedstawiane w powieści ukazują liczne ciekawostki i dane historyczne, potyczki wojenne, plany taktyczne czy uzbrojenie wojskowe. Niebywały rarytas dla fanów powieści w realiach II wojny światowej.

Akcja powieści rozgrywa się w 1944 roku, gdy III Rzesza rozpada się, popada w ruinę. Jednak hitlerowcy nie poddają się tak łatwo, a zwłaszcza jej przywódcy. Heinrich Himmler, wraz z dowódcami próbują obmyślić plan na uratowanie i odtworzenie potęgi hitlerowskiego reżimu. Obmyślają plan,  który ma szansą powodzenia. Planują przedostać wielki majątek, głównie w drogocennych kamieniach  do krajów Ameryki Południowej. Przy takich funduszach, marzenie o potężnej i nieugiętej III Rzeszy nadal mogło by się spełnić. Plan jednak nie jest taki prosty, przedostanie takiego majątku przez ogarniętą wojną Europę, może być niewykonalne. Jest tylko jedna grupa, której taka samobójcza misja mogła by się powieść - grupa szturmowa Edelweiss. Czy uda się jej pokonać trudne warunki panujące w tych niebezpiecznych czasach, pokonać wrogie armie czyhające im na drodze, polujące na tak ogromy skarb? Czy cała misja sie powiedzie i uda im się bezpiecznie wrócić do domów?

Powieść wciąga nas od pierwszej do ostatniej strony, akcja pędzi w zawrotnym tempie dzięki czemu powieść czyta się bardzo szybko. Perfekcyjnie budowane napięcie oraz znakomite sceny batalistyczne są wielką zaletą tej pozycji. Autor po raz kolejny udowadnia nam że jest mistrzem gatunku, świetnie pokazuje ludzkie zachowania tamtego strasznego okresu. Prawdziwość i realizm II wojny światowej czasami aż przytłacza czytelnika, jest to nie niebywale wielki atut tej książki.

Rewelacyjny warsztat autora, emocjonujące zwroty akcji, prawdziwi bohaterowie, sprawiają, że powieść po prostu przyciąga jak magnes. Powieść Leo Kesslera  „Złoto Himmlera” jest niebywale pozycją godną polecenia, w szczególności miłośnikom historii jaki i czytelnikom lubiącym książki z ciekawą fabułą, wartką akcją i interesującymi bohaterami. Serdecznie polecam.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Erica


 Wydawnictwo Erica
3 komentarze
Zakrecona pisze...

Bardzo ciekawa i rzetelna recenzja, chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

Po przeczytaniu takiej recenzji, aż chce się przeczytać tą książkę. Autora nie znam, ale chyba pora poznać jego twórczość :).

Unknown pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią połaszczę.