środa, 11 września 2013

Piotr Patykiewicz - Łukasz i kostur czarownicy

Email Edytuj post

  Piotr Patykiewicz - Łukasz i kostur czarownicyAutor: Piotr Patykiewicz
Tytuł: Łukasz i kostur czarownicy
Wydawnictwo: Bis
Oprawa miękka
Stron: 360
Ocena: 4+/6

Piotr Patykiewicz to polski pisarz mający na swoim koncie kilka świetnych powieści. W fantastyce zadebiutował opowiadaniem Czorty. Czy wakacje oznaczają przygody? Oczywiście, że tak! Nie ważne, gdzie je spędzimy. A co jeśli mamy do dyspozycji magię? Czy magia może sprawić, że przygody nabiorą jeszcze większego wymiaru? Staną się niezapomnianą przygodą?

Łukasz Borowik wiedzie żywot zwykłego dwunastolatka, który właśnie rozpoczął zasłużone i długo wyczekiwane wakacje. Ten uzależniony od cywilizacyjnych nowinek chłopiec trafia w miejsce zacofane do granic możliwości. Bez prądu, nawet bez bieżącej wody. Gdzie pełno jest postaci nie z tego świata np. czarownic, skrzatów, golemów, wilkołaków i innych, bliżej niezidentyfikowanych stworów. Patykiewicz przywołuje je do życia po to, by stworzyć magiczną, pełną przygód opowieść o rodzącej się przyjaźni. Główny bohater, Łukasz, musi przejść życiową szkołę i wiele się nauczyć, by historia ostatecznie mogła się dobrze skończyć. Książka, choć długa, zdecydowanie działa niczym magnes przyciągający czytelnika. Cały czas zastanawiamy się, cóż tym razem autor wymyśli, a ten stale zaskakuje nas czymś nowym. Postacie nie są płaskie. Mają swój styl, charakter, nie poddają się schematom, a w dodatku stale ewoluują. To, co jeszcze podoba mi się w tej książce, to połączenie fantastycznych wątków z rzeczywistym światem. Styl, jakim posługuje się autor, jest łatwy w odbiorze i pozwala na szybkie czytanie. Powieść napisana jest prostym, przystępnym językiem, a interesująca fabuła sprawia, że trudno jest się od niej oderwać.

Jest to książka dla każdego, kto chce sobie poprawić humor, a zarazem jest dobrą oraz trzymającą w napięciu powieścią. Polecam, bo naprawdę warto. Ta lektura Was nie znudzi tylko rozśmieszy do łez. Polecam serdecznie.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Bis

Wydawnictwo Bis
4 komentarze
Unknown pisze...

Na pewno po nią sięgnę, po twojej recenzji mam na jej przeczytanie wielką ochotę :)

Unknown pisze...

Książka wydaje się naprawdę interesująca ^^

Anonimowy pisze...

Na pewno po nią sięgnę.
Pozdrawiam

Pati

Anonimowy pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.