środa, 25 września 2013

J.R. Rain - Świt wampira

Email Edytuj post

 J.R. Rain - Świt wampira


J.R. Rain - Świt wampira

Tytuł: Świt wampira
Autor: J.R. Rain
Wydawnictwo: G+J
Wydanie: 2013-05-08
Liczba stron: 256
Ocena: 4+/6

„Świt wampira” to już piąta część przygód Samanthy Moon autorstwa J.R. Rain. Wampiry to już bardzo powszechny motyw w literaturze współczesnej, choć ja bardzo lubię klimaty wampiryczne więc i tym razem zabrałem się za lekturę z przyjemnością.

Główna bohaterka powieści Samantha staje przed bardzo trudnym zadaniem, rozwikłania zagadki tajemniczych morderstw. Jako detektyw zajmuje się pewną sprawą, ktoś w okolicy morduje ludzi i pozostawia ciała całkowicie pozbawione krwi. Choć wszystkie ślady wskazują na to, że sprawca wcale nie jest wampirem. Luna także rozpoznaje u swojego synka Anthonego, symptomy do złudzenia przypominające objawy bycia wampirem. W jej ręce po raz kolejny trafia starożytny medalion o nieznanym znaczeniu i działaniu. Czy Samantha poradzi sobie z narastającymi problemami? Czy jej ukochane dziecko zamieni się w wampira? I czym jest i jakie ma działanie nieznany starożytny medalion?

Autorka  z biegiem czasu rozwija swój warsztat pisarski, w tej powieści wszystko jest bardziej poważne oraz zostawiające czytelnikowi czas na wiele przemyśleń. J.R. Rain ma na swoim koncie już kilka powieści i z każdą nastepnom wciąga czytelnika coraz bardziej w swój świat. Potrafi wpleść wiele wątków w fabułę w taki sposób, że idealnie się uzupełniają i urozmaicają czytanie. Nigdy nie brakuje jej pomysłów i w każdej części potrafi czymś zaciekawić czytelnika. Książki autorki są bardzo miłą i lekką odskocznią od świata codziennego. Autorka rozwinęła rozpoczęte w poprzednich częściach wątki, książka wciąga i czyta się ją bardzo szybko.

Jest to pozycja do odstresowanie się i zrelaksowania. Ciekawa fabuła, dobre wykonanie i wartka akcja, sprawiły, że książka wciąga do ostatniej strony. Polecam wszystkim, jako lekką i przyjemną lekturę z ciekawą i intrygującą fabułą  o detektywistyczno-paranormalnym zabarwieniu. Serdecznie polecam.

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
wydawnictwu G+J Książki:

Wydawnictwo G+J Książki
4 komentarze
Unknown pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja^^

Zakrecona pisze...

Bardzo ciekawie napisana recenzja, a po książkę z pewnością sięgnę.

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco :D

Unknown pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią połaszczę:).