czwartek, 10 stycznia 2019

Domostwo błogosławionych - Catherynne M. Valente

Email Edytuj post

Domostwo błogosławionych - Catherynne M. Valente


Domostwo błogosławionych - Catherynne M. Valente

Tytuł: Domostwo błogosławionych
Autor: Catherynne M. Valente
Seria: Uczta Wyobraźni
Wydawnictwo: Mag
Data wydania19 października 2018
Liczba stron: 336

Domostwo błogosławionych” jest książką autorstwa Catherynne M. Valente, która opowiada o losach Jana Prezbitera. Ta mistyczna opowieść pozwala wciągnąć się już od pierwszej strony, za sprawą barwnego języka i niezwykle ciekawie opowiedzianej historii. Catherynne M. Valente zabiera nas w magiczny świat, gdzie barwny świat i niesztampowe wątki fabularne wciągną nas, aż do ostatniej strony.

W anonimowym dwunastowiecznym dokumencie spisanym w średniowieczu udokumentowano historię o utopijnej, rajskiej krainie Jana Prezbitera. W XVIII wieku Brat Hiob z Lucerny udaje się w Himalaje, aby odnaleźć tam tajemniczą wioskę, w której odnajduje drzewo, rodzące książki zamiast owoców. Hiob dowiaduje się z dziwacznych woluminów o królestwie Jana Prezbitera.

Książka niezwykle przypadła mi do gustu. Język powieści jest barwny i bogaty, dzięki czemu niezwykle łatwo wsiąkniemy w przedstawiony świat. Powieść jest niesztampowa, skierowana do czytelników, którzy lubią pozycje nietuzinkowe i zaskakujące. Świat przedstawiony naszpikowany jest motywami fantasy, licznymi dziwami i osobliwościami, które nie raz potrafią zaskoczyć. Motywy wiary również często się pojawiają, co skłania często czytelnika do licznych przemyśleń. Książka jest nowością na naszym rynku i prawdziwym rarytasem dla każdego książkoholika, zupełnie jak opisany przez Hioba mityczny owoc.

„Domostwo błogosławionych” jest pierwszym tomem tak zwanej Elegii o Janie Prezbiterze. Ta mistyczna opowieść wciągnęła mnie z dużą mocą i nie chciała puścić, aż do przewrócenia ostatniej strony. Wiara w królestwo Prezbitera, było niezwykle silne w średniowieczu i wielu łączyło je z mityczną krainą Agharty, w którą gorliwie wierzą wyznawcy buddyzmu tybetańskiego. Wielu poszukiwaczy ruszyło w podróż, aby uchwycić ten niedościgniony miraż...

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Unknown pisze...

ciekawa pozycja

Annetta Zygiel pisze...

Z pewnością przeczytam ;)

L.V.V. Sasha pisze...

Chętnie się z nią zapoznam, brzmi interesująco.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Zaciekawiłeś mnie!:D

Anne Heronton pisze...

fajna okładka:) Przyciąga wzrok