niedziela, 25 listopada 2018

Róża i cierń - Michael James Sullivan

Email Edytuj post

Róża i cierń - Michael James Sullivan


Róża i cierń - Michael James Sullivan

Tytuł: Róża i cierń
Autor: Michael James Sullivan
Cykl: Kroniki Riyrii (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2018
Liczba stron: 339

Literatura Michaeal Jamesa Sullivana jest elektryzująca i porywająca. Historia Hadriana Blackwatera przyciąga do czytania szybką akcją i niesztampowymi zwrotami fabularnymi. Na pierwszy rzut możemy dostrzec pędzącą na łeb na szyję akcję, jednak gdy przyjrzymy się trochę bliżej, zobaczymy, że w książce kryje się również głębsze dno. Autor oprócz wielu niezwykłości zaserwował swoim czytelnikom sporą dawkę humoru i wielu zaskakujących rozwiązań. Dzięki lekturze na dłuższy czas wsiąknąłem w wykreowany przez autora świat, głównie za sprawą wielu intryg, spisków i krwawych pojedynków.

Dwóch złodzieji chce poznać odpowiedzi. Narodziny Riyrii… Przez ponad rok Royce Melborn próbował zapomnieć o Gwen DeLancy, kobiecie, która uratował życie jemu i jego towarzyszowi Hadrianowi Blackwaterowi. Nie mogąc o przestać o niej myśleć, Royce wraca do Medfordu z Hadrianem, ale tym razem spotykają się z zupełnie innym powitaniem – Gwen nie chce ich widzieć. Ciężko pobita przez potężnego arystokratę podejrzewa, że Royce nie zważając na wszelkie niebezpieczeństwa postanowi się zemścić. Odprawiając złodziei ma nadzieję ich ochronić. Nie zdaje sobie jednak sprawy, do czego zdolna jest ta dwójka. Wkrótce się dowie.

Książka posiada wszystko, co dobra powieść powinna posiadać, szybką akcję, spiski oraz realistycznych bohaterów, a to wszystko okraszone mocnym humorem. Bohaterowie są twardzi i nie stronią od licznych potyczek, gdzie nawet płeć piękna nie raz potrafi pokazać, na co ją stać. Piękne kobiety, pościgi, zawrotne pojedynki, to wszystko oraz o wiele więcej można odnaleźć na stronach tej książki. Wszystko opisane jest lekkim piórem, dzięki któremu czyta się tę historię z dużą frajdą. Zakończenie potrafi nieźle zaskoczyć, pozostawiając miejsce na lekki niedosyt i ochotę na kolejną porcję porywających przygód.

Rewelacyjnie przedstawiony świat, pochłonął mnie bez reszty. Sullivan potrafi tworzyć porywające opowieści, które czyta się z dużym zadowoleniem. Żywe i realistyczne opisy świata, przykuwający uwagę bohaterowie zachęcają do zagłębienia się w historię, nie pozwalając na ani chwilę nudy. Świetna, dopracowana okładka, sprawia niepowtarzalny klimat i rewelacyjnie prezentuje się na półce. Całość wypada niezwykle okazale. Z pewnością skuszę się na następny tomy o nieobliczalnych włamywaczach, gdyż stwierdzam, że naprawdę warto.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Gandalf
Gandalf
3 komentarze
Madziak M.S. pisze...

Chciałabym przeczytać tę książkę, bo fabuła nieźle zakręcona :-)

Sayuri Veronique pisze...

Intrygującą recenzja, zapowiada się ciekawie.

Happy Makane pisze...

Brzmi interesująco, zdecydowanie moje klimaty.