poniedziałek, 5 listopada 2018

Biały piasek #2 - Brandon Sanderson

Email Edytuj post

Biały piasek #2 - Brandon Sanderson


Biały piasek #2 - Brandon Sanderson

Tytuł: Biały piasek #2
Autor: Brandon Sanderson
Cykl: Biały piasek (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 15 marca 2017
Liczba stron: 160

Biały Piasek #2” autorstwa Brandona Sandersona jest kolejnym komiksem z rozrastającego się uniwersum Cosmere. Tym razem w nasze ręce wpada drugi tom komiksu, który pokazuje w zupełnie odrębny sposób przedstawiony przez autora świat. Tekst w komiksie zaadaptował Rik Hoskins, kolory Ross Campbell, a rysunki Julius Gopez. Komiks prezentuje się świetnie i powinien przypaść do gustu miłośnikom uniwersum Cosmere, jak i miłośnikom fantasy.

Kenton jest jednym z magów, którzy potrafią dzięki magicznym mocom kontrolować i manipulować piaskiem. Gdy większość jego towarzyszy zginęła w zasadzce, Kenton został lordem mastrellem nielicznych pozostałych przy życiu mistrzów piasku. Ponieważ większość rządzącej rady nie jest mu przychylna, impulsywny Kenton musi zostać dyplomatą, by mieć nadzieję na ocalenie swoich przyjaciół. Ze wszystkich stron atakują go zabójcy, a jego jedynym prawdziwym sojusznikiem jest, przybyła z drugiej strony planety Khriss, posiadająca, własne, niejasne cele.

Autor stworzył rasową sagę fantasy, która cechuje się odmiennymi i tajemniczymi systemami magii. Podczas lektury napotkamy na wiele przygód i ciekawych bohaterów z krwi i kości. Całość wydania prezentuje się okazale, a historia również potrafi zaciekawić. Nie zawiodłem się podczas lektury i nabrałem jeszcze większej ochoty na poznanie ciągle rozrastającego się uniwersum Cosmere. Świat jest oryginalny i wciągający, magia prastara, a wiele fantastycznych stworzeń również potrafi przyciągnąć do lektury. Kenton zaciekawia swoimi losami i nie sposób go nie polubić. Jest to drugi tom komiksu, który daje zapowiedź na kolejną porcję wciągającej lektury.

„Biały piasek #2” przedstawia nam niesztampowy świat, ciekawych bohaterów i szybką akcję. Podczas lektury nie sposób się nudzić, rysunki prezentują się na bardzo wysokim poziomie, jak i całe wydanie komiksu. Dbałość o szczegóły została zachowana, a wątki fabularne potrafią nie raz zaciekawić. Podczas czytania narosło sporo pytań i niejasności, które miejmy nadzieję, wyjaśnią się przy okazji kolejnych tomów. Miejmy nadzieję na kolejne równie udane tomy, które pozwolą nam po raz kolejny zagłębić się w fascynujący świat Cosmere. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Muszę go mieć!:D

Leluch Poleluch pisze...

coś dla mnie

Vigrio Salza pisze...

Chętnie sięgnę w wolnym czasie.

Neris Iko pisze...

Fantastyczna okładka :).

Koletea Mims pisze...

pędzę do księgarni;)