piątek, 12 października 2018

Cesarstwo popiołów - Anthony Ryan

Email Edytuj post

Cesarstwo popiołów - Anthony Ryan


Cesarstwo popiołów - Anthony Ryan

Tytuł: Cesarstwo popiołów
Autor: Anthony Ryan
Cykl: Draconis Memoria (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2018
Liczba stron: 640

Cesarstwo popiołów” jest trzecim tomem z cyklu Draconis Memoria, porywającego cyklu fantasy z bohaterami z krwi i kości i niebanalnymi zwrotami fabularnymi. Wojna, magia i liczne niezwykłości wylewają się z kart powieści, a pradawne smoki potrafią nie raz przyprawić o mocniejsze bicie serca podczas czytania. Autor po raz kolejny zaciekawia wykreowanym przez siebie światem, który jest jedną z mocniejszych stron tego cyklu. Książka wciąga już od pierwszej strony i nie pozwala się nudzić, aż do przewrócenia ostatniej strony.

Armia Białego smoka po raz kolejny barwi ziemię kolorem szkarłatu. Claydon Torcreek znów musi pokazać swój złodziejski fach i uratować świat z opresji. Tajna agentka Lizanne Lethridge wraz z innymi towarzyszami broni będzie musiała stanąć w szranki z armią Białego. Ogromne armie wydobędą szczęk mieczy, niewinni ludzie ucierpią, a od dawna skrywane sekrety wyjdą w końcu na światło dzienne. Wielki finał zbliża się nieubłaganie.

Niniejsza książka jest ekscytującym zakończeniu cyklu Anthony'ego Ryana, „Draconis Memoria". Mocną stroną tej pozycji są bohaterowie, którzy nie są tylko czarno-biali, lecz posiadają wiele mocnych, jak i słabych cech charakteru. Wątki fabularne potrafią wzbudzić mocniejsze bicie serca, sprawiając, że lektura potrafi nie raz wywołać ciarki na plecach. Głównego bohatera polubiłem i śledziłem jego losy z nieukrywaną ciekawością. Autor posługuje się językiem lekkim i barwnym, dzięki czemu lektura to prawdziwa przyjemność. Z pewnością powrócę jeszcze nie raz do książek autora, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

„Cesarstwo popiołów” Anthony‘ego Ryana nie zawiodła mnie i sprawiła, że trudno, było mi się rozstać z tak lubianymi bohaterami. Jest to jeden z lepszych cykli fantasy na naszym rynku, posiadający wielowątkową fabułę, barwny świat i wiele niesztampowych rozwiązań. Potężna magia, pradawne smoki i nieobliczalni bohaterowie przemawiają za tym, aby zapoznać się z książkami autorstwa Anthony‘ego Ryana. Jest to emocjonujący, przesiąknięty humorem i epickością cykl, który jak najbardziej mogę Wam polecić.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
6 komentarzy
Gerroor Ged pisze...

Super książka:).

Unknown pisze...

okładka od razu wpadła mi w oko. Kocham smoki :D

Unknown pisze...

Rewelacyjny cykl, jak najbardziej wart polecenia.

Unknown pisze...

mam nadzieję na kontynuację...

Unknown pisze...

nie znam autora, choć może pora to zmienić:p

Unknown pisze...

Dam jej szansę za jakiś czas.