czwartek, 26 lipca 2018

Decrypto - Thomas Dagenais-Lespérance

Email Edytuj post

Decrypto - Thomas Dagenais-Lespérance


Decrypto - Thomas Dagenais-Lespérance

Tytuł: Decrypto
Projektant: Thomas Dagenais-Lespérance
Ilustrator: Fabien Fulchiron, NILS, Manuel Sanchez
Wydawca: Portal
Data wydania: 2018
Liczba graczy: 3 - 8 osób
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 15 - 45 minut

„Decrypto” jest rewelacyjną grą drużynową, która polega na rozwiązywaniu licznych łamigłówek słownych oraz szyfrów za pomocą skojarzeń. Pozycja ta świetnie sprawdza się na imprezach i w rodzinnym gronie. Zakosztujemy dzięki tej grze dużej interakcji, wielkich emocji oraz wciągającej rozgrywki. Nie pozostaje zatem nic innego jak zasiąść do księgi szyfrów i złamać kody przeciwników!


Decrypto - Thomas Dagenais-Lespérance

Podczas rozgrywki podzielicie się na drużyny i staniecie się przebiegłymi łamaczami kodów. Gracze otrzymają hasła i jedna osoba, z każdej drużyny wcieli się w rolę szyfranta, która zna kod. Szyfrant, będzie musiał w taki sposób podpowiadać swojej drużynie, aby ta dopasowała hasła do słów w odpowiedniej kolejności wskazanej przez kod. Jednak w tym samym czasie drużyna przeciwna, będzie próbowała rozszyfrować kod, jednak nie znając odpowiednich haseł, mając do dyspozycji jedynie podpowiedzi słowne. W „Decrypto” skuteczna komunikacja to najlepszy klucz do złamania szyfrów. Jeżeli przeciwnikom uda się rozszyfrować kod, otrzymują 1 żeton sukcesu, a dwa takie żetony oznaczają wygraną. Drużyna szyfranta natomiast jeżeli nie odgadnie kodu, dostaje żeton porażki. Dwa takie żetony oznaczają przegraną dla drużyny szyfranta.

Decrypto - Thomas Dagenais-Lespérance

„Decrypto” jest rewelacyjną grą na imprezy, dającą wiele godzin emocjonujących rozgrywek. Pozycja ta jest szybka, z udziałem siedmiu graczy staje się bardzo wymagającą pozycją i należy sporo się nakombinować, aby wygrać. Umiejętność dedukcji oraz trafnej oceny sytuacji na stole jak najbardziej wskazane. Nawet podczas długiej rozgrywki gra nie nudzi, a mnogość rozgrywanych scenariuszy jest naprawdę bardzo duża. Jest to świetny imprezowy tytuł, gdzie 110 kart słów-kluczy, 440 różnych haseł oraz 48 kart kodów daje niezliczoną mnogość kombinacji, sprawiającą wiele godzin rewelacyjnej rozrywki. Grywalność tego tytułu jest bardzo duża. Dobra zabawa i duża dawka śmiechu nie opuści nas nawet pomimo wielu rozegranych partii. Polecam.

Zawartość pudełka:

2 zasłonki na hasła
48 kart kodów
110 kart Słów Kluczy
4 żetony Sukcesu
4 żetony Porażki
50 kart do notowania
1 klepsydra
1 instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games:
Wydawnictwo Portal Games
5 komentarzy
Almead Alrack pisze...

Wygląda ciekawie:)

Lejko Buuka pisze...

chętnie zagram

Wiktor Zwycięzca pisze...

Zapowiada się ciekawie, lubię takie tytuły.

Madzi Aczek pisze...

Sprawdzona w boju!

Leluch Poleluch pisze...

Z pewnością zagram jak znajdę chwilę wolnego czasu.