wtorek, 8 maja 2018

Star Wars: Koniec i początek: Kres Imperium - Chuck Wendig

Email Edytuj post

Star Wars: Koniec i początek: Kres Imperium - Chuck Wendig


Star Wars: Koniec i początek: Kres Imperium - Chuck Wendig

Tytuł: Star Wars: Koniec i początek: Kres Imperium
Autor: Chuck Wendig
Cykl: Trylogia Aftermath 
Wydawnictwo: Uroboros 
Data wydania: 31 października 2017
Liczba stron: 576 

„Star Wars: Koniec i początek: Kres Imperium” jest to ostatnia część świetnej trylogii z dobrze znanego i lubianego uniwersum. Książka zalicza się do cyklu, którego akcja rozgrywa się pomiędzy „Powrotem Jedi” a „Przebudzeniem mocy". Niesamowite sekrety i zaskakujące perypetie po raz kolejny wstrząsną podczas lektury, a niespodziewane odkrycia dotyczące naszych bohaterów wplączą ich w wiele kłopotów, które nie raz potrafią zmrozić krew w żyłach. Niech Moc będzie w Wami.

Nowa Republika liże rany po zażartych atakach Imperium, a wojna trwa nadal nieubłaganie. Na planecie Jakku, Gallius Rax stara się na nowo odbudować świetność Imperium, a Rae Sloane chce mu w tym przeszkodzić. Tymczasem Nora Wexley wraz z załogą za wszelką cenę chcą dopaść zbiegłą Sloane. Wszystkie oczy zwrócone są w stronę Jakku, gdzie mogą rozstrzygnąć się dalsze losy Imperium...

Chuck Wendig spisał się świetnie i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną, którą czyta się z ciekawością. Język autora jest jak zwykle bogaty i lekki, a losy Sloane chłonąłem z dużym zaciekawieniem. Świat Imperium po raz kolejny mnie pochłonął i nie pozwolił mi się nudzić. Rae Sloane potrafi wzbudzić sympatię i jej losy nie są obojętne czytelnikowi podczas lektury. Całość prezentuje się porządnie, zachęcając do dalszego poznawania świata Gwiezdnych Wojen.

„Star Wars: Koniec i początek: Kres Imperium” miło mnie zaskoczyła i sprawiła, że nabrałem ogromnej ochoty, aby przeczytać kolejne książki z tego uniwersum. Powieść zawiera wiele spisków i intryg, sprawiając tym samym, że książka trzyma w napięciu do samego końca. Chuck Wendig potrafi również nie raz rozśmieszyć i sprawić, że uśmiech nie będzie schodził nam z twarzy. Jest to niezwykle udana książka sf, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Muszę ją zdobyć :).

Unknown pisze...

Jak przeczytam poprzednie tomy to z pewnością do niej sięgnę.

Unknown pisze...

Coś dla mnie, jestem miłośniczką Gwiezdnych Wojen!:D

Unknown pisze...

Kolejna książka na listę do przeczytania.

Unknown pisze...

może się na nią skuszę w wolnym czasie

Unknown pisze...

Jak zachwalasz to się skuszę ;p.