wtorek, 24 kwietnia 2018

Otchłań: Księga I - Peter V. Brett

Email Edytuj post

Otchłań: Księga I - Peter V. Brett


Otchłań: Księga I - Peter V. Brett

Tytuł: Otchłań: Księga I
Cykl: Cykl Demoniczny (tom 5.1)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 31 stycznia 2018
Liczba stron: 656

„Otchłań: Księga I” po raz kolejny zabiera nas do mrocznego świata pełnego wojen i intryg. Autor potrafi dozować napięcie i sprawić, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Rozgrywka pomiędzy ludźmi a otchłańcami zbliża się wielkimi krokami. Sharak Ka-ostatnia wojna przeciwko demonom sprawi, że nadejdzie czas roju. Niniejsza książka zawiera wszystko, co rasowa pozycja fantasy zawierać powinna: brawurowe pojedynki, magiczne moce, fantastyczne stworzenia i o wiele więcej!

Arlen, Jardir i Renna wyruszają na niezwykle niebezpieczną misję do serca samej Otchłani. Muszą jednak zmusić samego księcia demonów, aby ich poprowadził. Nie będzie to łatwe zadanie. Od wieków krwiożercze demony nękają ludzi, którzy zdziesiątkowani truchleją w trwodze o swoje życie. Ludzkość musi stawić im czoła, inaczej czeka ich zagłada. Jedyna szansa spoczywa w rękach Jardira i towarzyszy. Matka Demonów rodzi nieprzerwanie nieprzebraną armię potworów, które łakną ciągle ludzkiej krwi...

Książka potrafi wciągnąć już od pierwszych stron i sprawić, że od lektury nie można się oderwać. Peter V. Brett po raz kolejny zabiera nas na niebezpieczną wyprawę, gdzie bohaterowie będą musieli stanąć w szranki z całym zastępem złowieszczych demonów. Autor potrafi nie raz zaskoczyć, a wątki fabularne zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem. Akcja prowadzona jest szybko, świat przedstawiony jest nadwyraz bogaty, a losy bohaterów potrafią zaciekawić. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy spod pióra autora, gdyż jest to lektura jak najbardziej godna uwagi.

„Otchłań: Księga I” ukazuje, na jak odmienny sposób można przedstawić dobrze już znane historie. Peter V. Brett spisał się znakomicie i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną, zachęcając do czytania. Historia Arlen, Jardira i Renny potrafi oczarować czytelnika, sprawiając, że po odłożeniu książki mamy ochotę na więcej. Jest to rasowe fantasy, które przyciąga do lektury jak magnes. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
3 komentarze
Unknown pisze...

Okładka jest naprawdę straszna! Muszę mieć tą książkę ;p

Unknown pisze...

Jak zapoznam się z pozostałymi tomami to nie omieszkam przeczytać.

Monika pisze...

Uwielbiam cała serię! Niedługo wychodzi Księga II i już zacieram rączki :)