piątek, 27 kwietnia 2018

Księga smoków polskich - Paweł Zych, Witold Vargas

Email Edytuj post

Księga smoków polskich - Paweł Zych, Witold Vargas


Księga smoków polskich - Paweł Zych, Witold Vargas

Tytuł: Księga smoków polskich
Autor: Paweł Zych, Witold Vargas
Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 27 marca 2014
liczba stron: 144

„Księga smoków polskich” opisuje dwadzieścia pięć legendarnych bestii, smoków, w które kiedyś wierzyli nasi przodkowie. Autorzy dokonali dokładnej charakterystyki opisanych stworzeń, oddając w ręce czytelników pozycję dopracowaną i ciekawą. Jest to kompletny zbiór licznych dziwnych stworów, które nawiedzały polskie ziemie. Smoki i wielkie węże czające się w legendach i podaniach wciągnęły mnie w swój świat. Przepiękne ilustracje, które przykuwają uwagę swoją drobiazgowością i szczegółowością, są mocną stroną tej pozycji. Książka wciąga w świat przodków, którzy wierzyli w przedstawione w niej potwory. Bali się ich i czcili je, składając im ofiary i odprawiając dziwne, skomplikowane rytuały. Jest to obszerny katalog dziwnych bytów, pokazujący, że to, co ludzkie i przyziemne przenika się z tym, co nieuchwytne i tajemnicze.

Już po pobieżnym przekartkowaniu książki zdajemy sobie sprawę, że jest to po prostu obszerny katalogu smoków. Bogato ilustrowany album, który można potraktować jako kompletne kompendium wiedzy o wszelkiej maści dziwnych wężach i smokach występujących na słowiańskich ziemiach. Całość utrzymana jest w klimacie tajemniczości i baśniowości, już sama okładka sprawia, że czytelnikowi towarzyszy uczucie niepokoju i ciekawości cóż kryje się w środku. Autorzy spisali się świetnie, tworząc ten bogaty zbiór, polecić go można miłośnikom fantastyki i dawnych słowiańskich wierzeń. Książka w dużym stopniu promuje mity i legendy dawnych Słowian, co zasługuje na duży plus. Jedyne co można zarzucić tej pozycji to może za krótkie i mało treściwe opisy poszczególnych stworów, lecz nie umniejsza to atrakcyjności i unikatowości tej książki. Oby więcej takich pozycji na naszym rynku.

„Księga smoków polskich” wprowadza czytelnika w świat dziwów i niezwykłości, pozwalając, choć odrobinę poznać wierzenia naszych przodków. Wydanie w twardej oprawie świetnie prezentuje się na półce, stanowiąc perełkę w księgozbiorze każdego fana fantastyki. „Księga smoków polskich” oferuje sporą dawkę wiedzy i informacji w szczególności dla młodszego odbiorcy, w przystępny sposób zachęcając do dalszego zgłębiania naszych korzeni i historii. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bosz:

Wydawnictwo Bosz
6 komentarzy
Unknown pisze...

muszę ją zdobyć!

Yuri Ossaka pisze...

Zapowiada się cudnie :).

Unknown pisze...

Nie znam autora ale z ciekawości sięgnę.

Unknown pisze...

Okładka jest cudowna a i treść bardzo zachęca ;)

Unknown pisze...

Lubię takie klimaty ;D

Unknown pisze...

zdecydowanie muszę się za nią zabrać.