wtorek, 20 lutego 2018

Wszystkie pieniądze świata - John Pearson

Email Edytuj post

Wszystkie pieniądze świata - John Pearson


Wszystkie pieniądze świata - John Pearson

Tytuł: Wszystkie pieniądze świata
Autor: John Pearson
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 24 stycznia 2018
Liczba stron: 384

„Wszystkie pieniądze świata” autorstwa Johna Pearsona opowiada historię wzlotów i upadków trzech pokoleń amerykańskiej rodziny potentatów naftowych. Niniejsza historia zainspirowała samego Ridleya Scotta do przeniesienia jej na duży ekran. Autor potrafi zaciekawić czytelnika przemyślaną fabułą oraz barwnymi postaciami z krwi i kości. Losy głównych bohaterów czyta się z wypiekami na twarzy, nie nudząc się ani przez moment trwania lektury.

Przebieg jednego z najbardziej znanych porwań lat 70 relacjonowały telewizje niemal na całym świecie. Jean Paul Getty III został porwany w wieku szesnastu lat przez włoski gang, który oczekiwał wypłaty horrendalnego okupu. Burzliwe negocjacje trwały niezwykle długo, a Jean Paul Getty I, senior rodu, niezwykle długo wstrzymywał się z wypłatą okupu, gdyż obawiał się kolejnych żądań przekazania pieniędzy...

Książka o rodzinie Getty przypadła mi do gustu, a opis porwania został naszkicowany niezwykle realistycznie. John Pearson napisał rasowy kryminał, który czyta się niemal jednym tchem. Napięcie trzyma od pierwszej do ostatniej strony, a liczne spiski i intrygi dodają całości pikanterii. Do ostatniej chwili nie wiadomo co się stanie z porwanym chłopcem, a autor umiejętnie nie zdradza nam tego faktu. Bohaterowie są mocną stroną tej pozycji, a Jean Paul Getty I, senior rodu przyciąga uwagę podczas czytania. Zakończenie potrafi zaskoczyć, sprawiając, że lektura to prawdziwa frajda.

„Wszystkie pieniądze świata” jest ciekawą książką, która powinna przypaść do gustu miłośnikom dramatycznych historii. Losy rodziny Gettych są niezwykle burzliwe i potrafią dać wiele do myślenia, że pieniądze jednak to nie wszystko. Jeżeli potrzebujecie lektury, która jest emocjonująca i daje do myślenia, to jest to pozycja właśnie dla Was. Nie raz można się przestraszyć i złapać za głowę, a szybka akcja i barwni bohaterowie sprawiają, że lektura to istny majstersztyk.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

ciekawa książka

Sylwia W. pisze...

Chętnie przeczytam. A film też może być niezły;).

Madzi Aczek pisze...

Brzmi interesująco.

Majka Lato pisze...

Wiele o niej słyszałam dobrego, widzę, że pora się z nią zapoznać.

Lejko Buuka pisze...

Jak wpadnie w moje ręce to z pewnością przeczytam.