niedziela, 18 lutego 2018

Azyl - Jarosław Grzędowicz

Email Edytuj post

Azyl - Jarosław Grzędowicz


Azyl - Jarosław Grzędowicz

Tytuł: Azyl
Autor: Jarosław Grzędowicz
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 8 listopada 2017
Liczba stron: 400

„Azyl” jest zbiorem opowiadań Jarosława Grzędowicza. Jak zwykle nie zabraknie intryg, knowań, spisków i potężnej, prastarej magii podczas lektury. Jest to pozycja fantasy najwyższych lotów, sprawiająca, że nie będziemy się nudzić ani przez moment podczas lektury. Książka świetnie uzupełnia pozostałe pozycje autora i dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się nieco więcej o początkowej twórczości autora. Wreszcie wszystkie opowiadania Grzędowicza znajdziemy w jednym tomie!

Lektura tego zbioru przebiegła niezwykle sprawnie i szybko, a tekstami, które najbardziej przypadły mi do gustu były: „Azyl dla starych pilotów” oraz „Ruleta”. Wydanie prezentuje się całkiem porządnie, a piękne ilustracje znajdujące się w książce dodają całości dodatkowego smaczku. Historie zebrane przez autora potrafią zaciekawić nawet czytelników, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z jego twórczością.

Jest to porywający zbiór opowiadań, który nie pozwala się oderwać ani na chwilę od lektury. Autor pisze językiem silnym, a zarazem barwnym, przepełnionym potęgę narracji. Uwielbiam opowiadania Jarosława Grzędowicza, gdyż potrafią za pomoc fantastyki przekazać prawdziwe, ludzkie problemy. Jest to fantastyka przez duże F, umiejąca przekonać siłą przekazu. Zbiór ten łączy prawdziwy realizm oraz plastyczny język. Z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po teksty spod pióra Jarosława Grzędowicza.

„Azyl” jest pozycją jak najbardziej godną uwagi. Nie zawiodłem się ani trochę na tej książce i z czystym sumieniem mogę ją polecić. Historie zawarte w tym zbiorze czyta się z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej strony. Autor posługuje się barwnym i bogatym językiem, dzięki czemu lektura nie nuży. Wszystkie opowiadania zawierają ciekawe elementy, które zostają z nami na dłużej po odłożeniu książki. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów twórczości autora. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
6 komentarzy
Paula Jagoda pisze...

Odjazdowa okładka. Warto sięgnąć po tę książkę.

L.V.V. Sasha pisze...

Coś dla mnie :)!

Yuri Ossaka pisze...

lubię takie klimaty.:]

Cresto Mix pisze...

Uwielbiam Grzędowicza więc nie omieszkam przeczytać.

Gerroor Ged pisze...

Przeczytam jak wpadnie mi w ręce.

Sylwia W. pisze...

Muszę koniecznie przeczytać. Dorzucam na listę LC :D.