środa, 31 stycznia 2018

Najjaśniejsza noc - Tui T. Sutherland

Email Edytuj post

Najjaśniejsza noc - Tui T. Sutherland


Najjaśniejsza noc - Tui T. Sutherland

Tytuł: Najjaśniejsza noc
Autor: Tui T. Sutherland
Cykl: Skrzydła ognia (tom 5)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 19 stycznia 2018
Liczba stron: 336

„Najjaśniejsza noc” jest kolejnym już tomem z cyklu „Skrzydła ognia” autorstwa Tui T. Sutherland. Niesamowite sekrety i zaskakujące perypetie po raz kolejny wstrząsną czytelnikami, a niespodziewane odkrycia dotyczące wyskrobków zaskoczą naszych bohaterów. Słonko będzie musiała zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem, a piątka smocząt znów będzie musiała stawić czoła przeciwnościom losu, aby ocalić świat.

Słonko znów musi mierzyć się ze smoczą przepowiednię, aby zakończyć krwawą wojnę. Łupek, Gwiezdny Lotnik, Tsunami i Gloria będą musieli jej pomóc. Smoki Pyrrii drżą w niepewności, cóż zdarzy się dalej, a Słonko ma już pewien plan jak rozwiązać tę niełatwą sytuację. Losy świata Pyrrii znów są zagrożone i spoczywają w szponach jednej, nietuzinkowej smoczycy. Czy nowa Piaskoskrzydła królowa zostanie wybrana, aby położyć kres bestialskiej wojnie?

Niniejszy tom cyklu przypadł mi do gustu i spędziłem z nim miło czas. Świat przedstawiony potrafi znów zaciekawić, a bohaterowie intrygują swoimi losami. Całość książki prezentuje się nad wyraz interesująco, a wątki fabularne zaskakują z każdą przewróconą stroną. Tui T. Sutherland posługuje się barwnym i lekkim językiem, co sprawia, że od czytania wręcz nie można się oderwać. Okładki są mocną stroną całego cyklu i nie inaczej jest w przypadku tej publikacji. Jest to książka dla nieco młodszych czytelników, dostarczająca mnóstwo porywającej zabawy.

„Najjaśniejsza noc” po raz kolejny mnie nie zawiodła i sprawiła, że na pewno sięgnę po kolejny tom przygód dzielnych smocząt. Rewelacyjnie bawiłem się podczas czytania, głównie za sprawą lekkiego pióra oraz szybkiej akcji. Tui T. Sutherland pisze ciekawie i dostarcza czytelnikom mnóstwo momentów do śmiechu. Wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć, dzięki czemu nie będziemy mogli odłożyć książki ani na moment. Zachęcam, was, abyście zapoznali się z kolejnym tomem przygód o zawadiackich smokach, warto. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Leluch Poleluch pisze...

Chętnie przeczytam :)

Neris Iko pisze...

nie czytuje tego rodzaju książek, choć ta mogłaby mi się spodobać :)

Madziak M.S. pisze...

może się skuszę.

Happy Makane pisze...

Jak zachwalasz to przeczytam :D.

Paula Jagoda pisze...

Szybko się czyta.