czwartek, 3 sierpnia 2017

Ogień przebudzenia - Anthony Ryan

Email Edytuj post

Ogień przebudzenia - Anthony Ryan


Ogień przebudzenia - Anthony Ryan

Tytuł: Ogień przebudzenia
Autor: Anthony Ryan
Cykl: Draconis Memoria (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 5 lipca 2017
Liczba stron: 736


„Ogień przebudzenia” jest pierwszym tomem z cyklu „Draconis Memoria” autorstwa Anthony'ego Ryana. Podczas lektury przeniesiemy się do magicznego i niebezpiecznego świata opanowanego przez smoki, potężnych wojowników i prastarą magię. Opasłe tomisko zapewni nam dłuższy czas spędzony z książką, gdzie lektura pochłania od pierwszej do ostatniej strony. Żelazny Syndykat Handlowy pchany chęcią zysku para się handlowaniem krwią smoków, Czerwonych, Zielonych, Niebieskich, a nawet Czarnych. Smoki są odławiane z dziczy, a następne trzymane w specjalnie przygotowanych klatkach. Krew upuszcza się z tych dzikich zwierząt w niewoli, aby móc przyrządzić z niej magiczne eliksiry dające niewyobrażalną, potężną moc. Jednak człowiek próbujący ujarzmić tak potężną siłę może się sparzyć...

Osobników umiejących korzystać z eliksirów ze smoczej krwi zwie się Błogosławionymi. Jednym z takich ludzi jest Claydon Torcreek, złodziej, niezarejestrowany Błogosławiony, który zostaje wcielony w szeregi Protektoratu. Mężczyzna dostaje rozkaz udania się w odmęty pierwotnej dziczy, niebezpiecznej krainy, gdzie wszystko może nieść śmierć i potworne okaleczenia. Torcreek będzie musiał odnaleźć potężne, dzikie stworzenie, które może go zabić, albo sprawić, że jego życie odmieni się raz na zawsze.

Mocną stroną tej książki są różnorodne charakterologicznie postacie, gdzie bohaterowie nie są tylko czarno-biali, a posiadają również wiele odcieni szarości. Wątki fabularne powieści zostały podzielone wedle narracji z perspektywy trzech głównych postaci: Claydona Torcreeka, złodzieja, niezarejestrowanego Błogosławionego, który zostaje przymuszony do podjęcia służby w Protektoracie; Lizanne Lethridge, kobietę, parającą się profesją szpiega na usługach Protektoratu oraz Corricka Hilemore, żołnierza służącego na krążowniku Syndykatu, który będzie musiał odnaleźć się w nowych, chaotycznych czasach. Książka została napisana językiem barwnym i bogatym, sprawiając, że całość czyta się szybko i dość sprawnie. Autor zaserwował swoim czytelnikom sporo atrakcji, oprócz smoków nie zabraknie piratów, zaciętych bitew oraz wielu intryg i spisków.

„Ogień przebudzenia” Anthony‘ego Ryana nie zawiodła mnie i sprawiła, że spędziłem miło czas z książką. Pisarstwo autora jest podobne do twórczości innego wybitnego twórcy, a mianowicie Brandona Sandersona. Jest to jak najbardziej wystarczający powód, aby zapoznać się z tą pozycją i dać jej szansę. Opisy potężnej magii, fantastycznego świata i ciekawych bohaterów przyciągają do lektury i nie pozwalają się nudzić. Jest to rewelacyjna zapowiedź epickiego cyklu, który z pewnością będę śledził z zapartym tchem. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
8 komentarzy
Anne Heronton pisze...

Koniecznie muszę ją mieć!

Unknown pisze...

Boska okładka.

Michał Anioł pisze...

Kolejny cykl wart uwagi, szkoda, że miejsca na pułkach zaczyna brakować :/.

Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w łapki, przeczytam.

Unknown pisze...

ciekawa

Unknown pisze...

Interesująca fabuła, coś jak najbardziej dla mnie, uwielbiam smoki!:D

Anonimowy pisze...

Inna seria tego autora jest absolutnie wspaniała. Kolejna perełka do zbiorów :)

Marlena M pisze...

Jestem w trakcie czytania. Na razie nie mogę i nie chcę się oderwać.