czwartek, 17 sierpnia 2017

Kruk - Piotr Górski

Email Edytuj post

Kruk - Piotr Górski


Kruk - Piotr Górski

Tytuł: Kruk
Autor: Piotr Górski
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 5 lipca 2017
Liczba stron: 496

„Kruk” autorstwa Piotra Górskiego jest rewelacyjnie skonstruowaną powieścią, która wciąga od pierwszej strony. Autor potrafi zaciekawić czytelnika przemyślaną fabułą oraz barwnymi postaciami, których losy wzbudzają spore emocje. Przygody przygód komisarza Sławomira Kruka czyta się z wypiekami na twarzy, nie nudząc się ani przez moment trwania lektury.

Komisarz Sławomir Kruk rozpoczyna kolejne, makabryczne śledztwo, które wciąga go w mroczny gąszcz niejasnych tropów i niewygodnych faktów. Na plaży w Jelitkowie znaleziono zniekształcone zwłoki ofiary, a prokurator Marta Krynicka nalega, aby to Kruk zajął się koniecznie tą sprawą. Komisarz przerywa urlop i rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę śledztwo, które ukazuje niewygodną prawdę mogącą przysporzyć komisarzowi sporo kłopotów. Ktoś bardzo wpływowy stoi za tym morderstwem, jednak Sławomir Kruk jak zwykle zamierza rozwikłać kolejną sprawę do końca. Winni muszą ponieść karę.      

Książki o komisarzu Sławomirze Kruku przypadły mi do gustu, dlatego postanowiłem sięgnąć po kolejną odsłonę jego przygód. Piotr Górski napisał rasowy kryminał, który czyta się jednym tchem. Zagadka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a liczne spiski i intrygi dodają całości dodatkowego smaczku. Do ostatniej chwili nie wiadomo kto jest zabójcą i autor umiejętnie nie zdradza nam tego faktu. Bohaterowie są mocną stroną tej pozycji, a komisarz Kruk przyciąga uwagę podczas lektury. Zakończenie potrafi zaskoczyć, sprawiając, że lektura to prawdziwa przyjemność.

„Kruk” jest rasowym kryminałem, który powinien przypaść do gustu miłośnikom gatunku. Mam nadzieję na kolejną dawkę przygód o komisarzy Sławomirze Kruku, gdyż polubiłem tę postać i jestem ciekawy, jak potoczą się dalej jej losy. Piotr Górski barwnym i bogatym językiem sprawił, że książkę przeczytałem w szybkim tempie, nie nudząc się ani przez moment. Jeżeli potrzebujecie lektury, która jest szybko i emocjonująca to jest to pozycja właśnie dla Was. Nie raz można się przestraszyć i zaciekawić, a szybka akcja i barwni bohaterowie sprawiają, że lektura ta, to prawdziwy majstersztyk.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Przeczytam :)

Unknown pisze...

chętnie sięgnę

Unknown pisze...

Ciekawa recenzja.

Unknown pisze...

Okładka wpada w oko :D.

Anonimowy pisze...


Ciekawa.Fabuła trzymająca w napięciu.Czekam na kolejne książki autora