sobota, 1 lipca 2017

Zaklęta wnęka - Dave Duncan

Email Edytuj post

Zaklęta wnęka - Dave Duncan


Zaklęta wnęka - Dave Duncan

Tytuł: Zaklęta wnęka
Autor: Dave Duncan
Cykl: Człowiek ze Słowem (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2002
Liczba stron: 463


„Zaklęta wnęka” autorstwa Dave'a Duncana jest pierwszym tomem z serii „Człowiek ze Słowem". Książka ma świetny klimat, za sprawą bogato przedstawionego świata i barwnych bohaterów. Wątki fabularne potrafią zaciekawić, akcja mknie w szybkim tempie, a losy pięknej księżniczki Inos oraz jej towarzysza Rapa przyciągnęły mnie do lektury tej książki. Powieść pełna jest prastarej magii, licznych spisków i niesamowitości, które nie pozwalają, choć na moment oderwać się od czytania.

Królestwo Krasnegaru opanowane jest przez zdrajców i sprzedawczyków. Król coraz bardziej podupada na zdrowiu, dlatego urodziwa księżniczka Inos zostaje kolejną spadkobierczynią Słowa. Inos pozna również tajemniczą przepowiednię, przez którą będzie musiała uciekać, aby ratować swoje życie. Wraz z towarzyszem Rapem, który posiada dar dalekowidzenia będą umykali przed czyhającymi na ich życie mrocznymi siłami. Czarnoksiężnik Sagorn również będzie chciał odcisnąć swoje piętno w zmieniającym się świecie, który nieuchronnie chyli się ku upadkowi...

Książka jest typową powieścią fantasy, zawierającą prastarą magię i różnorodne królestwa. Postacie zostały wykreowane z krwi i kości, dzięki czemu o ich losach czyta się z przyjemnością. Postać goblina, Małego Kurczaka oraz Rapy niezwykle przypadły mi do gustu i z przyjemnością czytałem o ich przygodach. Historia potrafi zaciekawić, a akcja mknie w szybkim tempie, sprawiając, że książkę można skończyć dość szybko. Książka skierowana jest raczej dla młodszego czytelnika, co nie oznacza, że nieco starsi czytelnicy nie będą się przy niej świetnie bawić.

„Zaklęta wnęka” jest udaną powieścią fantasy, która potrafi wciągnąć w dość różnorodny i bogaty świat. Jest to ciekawa trylogia, która powinna przypaść do gustu młodszemu czytelnikowi, który zaczyna swoją przygodę z fantastyką. Dzięki książce Dave'a Duncana czytelnik będzie mógł przenieść się w mroczny, przepełniony wojną i magią świat, który pełen jest licznych niebezpieczeństw i przerażających potworów. Jest to fantastyka przez duże F, która trzyma w napięciu do samego końca. Polecam gorąco.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Aurelus.pl:

Księgarnia Aurelus.pl
6 komentarzy
Cresto Mix pisze...

ciekawa książka warta przeczytania

Unknown pisze...

Lubię książki fantasy, po tę chętnie sięgnę. Zapowiada się interesująco:)

Unknown pisze...

Śmigam do księgarni i zabieram się za lekturę.

Unknown pisze...

Wciągająca książka młodzieżowa, w sam raz na wakacje :D.

Unknown pisze...

Brzmi interesująco.

Unknown pisze...

Powinna przypaść mi do gustu.