poniedziałek, 3 lipca 2017

Rozgwieżdżone niebo - Lars Wilderäng

Email Edytuj post

Rozgwieżdżone niebo - Lars Wilderäng


Rozgwieżdżone niebo - Lars Wilderäng

Tytuł: Rozgwieżdżone niebo
Autor: Lars Wilderäng
Cykl: Rozgwieżdżone niebo (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 14 czerwca 2017
Liczba stron: 432


„Rozgwieżdżone niebo” jest klimatyczną książką autorstwa Larsa Wilderänga. Jest to wielowątkowa książka postapokaliptyczna, która powinna przypaść do gustu miłośnikom gatunku. Lektura pokazuje w iście proroczy sposób możliwe, dramatyczne losy naszej planety. Pióro autora potrafi rozgrzać wyobraźnię czytelnika niemal do czerwoności. Gdy telefony przestają działać, prądu zaczyna brakować, a samochody ulegają coraz liczniejszym usterkom, zaczyna wybuchać panika. Chaos ogarnia cały świat...

Świat zmienia się bezpowrotnie. Urządzenia elektryczne stają się bezużyteczne, gdyż dostawy prądu zostają przerwane. Ulice zamieniają się w cmentarzyska porzuconych samochodów, a jedzenia na sklepowych półkach zaczyna brakować. Ludzkość nie jest na to kompletnie przygotowana. Wybucha chaos, który będą mogli przeżyć jedynie nieliczni, najlepiej przygotowani. Światkiem tych niecodziennych, przerażających wydarzeń jest survivalowiec Filip Stenvik, który od lat przygotowywał się na dzień taki jak ten. Jego hobby staje się teraz umiejętnością, która może zdecydować o jego życiu bądź śmierci.

Powieść czyta się szybko i z nieukrywaną ciekawością. Bohaterowie przypadli mi do gustu i czytałem o ich losach z wypiekami na twarzy. Postacie żołnierza Gustafa Silverbane’a, survivalowca Filipa Stenvika czy programistki Anny Ljungberg zostały wykreowane ciekawie i potrafią przyciągnąć uwagę podczas czytania. Całość została napisana porządnie, świat pogrążony w chaosie przekonuje, a zakończenie potrafi zaskoczyć. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy z cyklu „Rozgwieżdżone niebo”, gdyż moja ciekawość została rozpalona do czerwoności.

„Rozgwieżdżone niebo” to mroczna wizja, która zawiera wiele ostrzeżeń, jak i morałów. Odczucie umierającego świata jest wszechobecne i towarzyszy cały czas czytelnikowi podczas lektury. Powieść jest jak najbardziej warta przeczytania, wnosząc sporo przemyśleń po zakończeniu książki. Wciągnąłem się w tę serię i na pewno jeszcze nie raz do niej powrócę. Książka powinna przypaść do gustu miłośnikom pozycji postapokaliptycznych oraz powieści z dużą ilością akcji. W pozycji tej każdy powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ dzieje się wiele, a postaci również jest dość sporo. Wizja przedstawiona przez Wilderänga jest mroczna, lecz zaskakująco realistyczna. Pokazuje, że jako ludzkość musimy być czujni, jeżeli chcemy przeżyć, w ciągle zmieniającym się świecie. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
7 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Zapowiada się ciekawie:).

Unknown pisze...

Kusząca pozycja, kusząca :D

Unknown pisze...

lubię książki tego typu

Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w łapki to chętnie się z nią zapoznam.

Yuri Ossaka pisze...

Nie do końca moje klimaty ale może...

Unknown pisze...

Super!

Unknown pisze...

Fajna recenzja. Nie do końca moje klimaty, ale jak polecasz to chętnie się skuszę.