poniedziałek, 17 lipca 2017

Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach - Artur Szrejter

Email Edytuj post

Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach - Artur Szrejter


Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach - Artur Szrejter

Tytuł: Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze
Lodbroku, jego żonach i synach
Autor: Artur Szrejter
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Data wydania: 22 maja 2017
Liczba stron: 160


Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach” autorstwa Artura Szrejtera opisuje (jak sama nazwa wskazuje) losy walecznego i kontrowersyjnego wikinga Ragnara Lodbroka wraz z jego wieloma żonami i synami. Książka jest niezwykle ciekawa, napisana lekkim, a zarazem barwnym językiem, dzięki czemu lekturę pochłaniamy w szybkim tempie. Serial telewizyjny „Wikingowie” zyskał już szerokie grono odbiorców, dzięki czemu wiele osób chce się dowiedzieć jeszcze czegoś więcej o postaciach Ragnara i jego potomkach. Niniejsza pozycja zabiera nas w mroczny, pełen dawnych bogów świat, gdzie umierający na polu bitwy wojowie mogli trafić do mitycznej Walhalli.

Ragnar wyruszył na zakrojoną na szeroką skalę wyprawę łupieżczą, przewodząc ogromnym, wikińskim flotom. Wikingowie nie mieli litości dla wrogów, walczyli, nie znając strachu, radując się jedynie, że gdy umrą z mieczem w prawicy, trafią do krainy Odyna. Wojownicy pod przywództwem Ragnara zdobyli wiele cennych skarbów i relikwii, brali w niewolę niewolników z różnych stron świata, a nawet w niektórych przypadkach osiedlali się na podbitych terenach. W ślad za ojcem, który stał się legendą poszli między innymi Björn Żelaznoboki i przebiegły Iwar Bez Kości. Żony Ragnara stały się również poważane i cenione, o których historia wspomina z równie wielką skwapliwością. Wojownicza Lathgertha stawała w pierwszym szeregu wraz z mężczyznami, a biegła w nieodgadnionych i mrocznych czarach Aslaug również cieszyła się ogromnym szacunkiem i respektem wśród pobratymców. Podczas lektury tej książki dowiemy się sporo ciekawych informacji, które zapisały się mocno na kartach historii.

Artur Szrejter w ciekawy sposób przedstawił losy jednego z najbardziej walecznych i nietuzinkowych wikingów. Liczne przekazy o Ragnarze Lodbroku, jego żonach oraz synach potrafią zaciekawić i stać się nie lada gratką dla miłośników serialu telewizyjnego. Całość została napisana przystępnym językiem, dzięki czemu liczne fakty możemy przyswoić w szybszy i łatwiejszy sposób. W książce odnajdziemy również liczne ciekawe ilustracje dodające niepowtarzalnego smaczku całej pozycji. Opowieść o nieustraszonych wikingach splata się tutaj z licznymi mitami i legendami, stając się nie lada gratką również dla miłośników fantastyki. Z pewnością sięgnę po kolejne tego typu publikacje, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

„Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach” stała się kolejną pozycją spod pióra Artura Szrejtera, która przypadła mi do gustu. Jest to rewelacyjna pozycja dla miłośników historii, jak i fanów postaci samego Ragnara Lodbroka. Opowieści o Ragnarze Lodbroku są nadal żywe i zaciekawiają kolejne pokolenia czytelników. Niniejsza książkowa nowość odpowiada na sporo pytań, jednak dostarczając częstokroć niejednoznacznych odpowiedzi. Lektura ukazuje, że opowieści o nieustraszonych, walecznych wikingach będą jeszcze z pewnością przez dłuższy czas owiane mgłą tajemnicy.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
8 komentarzy
Unknown pisze...

Lubie książki historyczne więc z pewnością przeczytam.

Unknown pisze...

Lubię serial i po książkę również nie omieszkam sięgnąć.

Unknown pisze...

Książka warta poznania :)

Gerroor Ged pisze...

Zapowiada się zacnie.

Unknown pisze...

Zainteresuję się tą pozycją.

Cresto Mix pisze...

Słyszałem, że książka jest dobra. Serial również bardzo lubię i z chęcią dowiedziałbym się czegoś więcej o Ragnarze i innych bohaterach.

Ciacho pisze...

Lubię bardzo książki Szrejtera, jak i samego autora. O wikingach zawsze czytam chętnie, tym bardziej jak było tutaj odwołanie do świetnego serialu. Tylko za krótkie to trochę, mimo że dobre. :)

DarkLight pisze...

Książka ciekawa, w szczególności dla miłośników serialu (takich jak ja). Choć tego autora bardziej podobają mi się książki: Mitologia germańska. Opowieści o bogach mroźnej Północy, Demonologia germańska. Duchy, demony i czarownice oraz Bestiariusz germański: Olbrzymy, potwory i święte zwierzęta.