poniedziałek, 29 maja 2017

Berło Serapisa i inne opowiadania - Rick Riordan

Email Edytuj post

Berło Serapisa i inne opowiadania - Rick Riordan


Berło Serapisa i inne opowiadania - Rick Riordan

Tytuł: Berło Serapisa i inne opowiadania
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2 marca 2016
Liczba stron: 528


„Berło Serapisa i inne opowiadania” jest ciekawym zbiorem opowiadań dla wszystkich fanów twórczości Ricka Riordana. W niniejszym zbiorze znalazły się opowiadania takie jak: „Berło Serapisa”, „Korona Ptolemeusza” czy „Syn Sobka". Pewne opowiadania z niniejszego zbioru znalazły się już w poprzednich książkach autora, sprawiając, że będziemy mogli przypomnieć sobie pewne historie po raz kolejny. Burzliwe historie o potomkach greckich bogów potrafią nieźle wciągnąć, emocjonując z każdą przewróconą stroną.

Rick Riordan oddał tym razem w ręce czytelników zbiór dziewięciu opowiadań o przygodach Annabeth, Sadie oraz Percy’ego Jacksona. Książka zawiera wiele porywających przygód, o których czyta się z prawdziwą ciekawością. W niniejszym zbiorze znajdują się teksty ciekawe, które z pewnością zainteresują fanów serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", „Olimpijscy Herosi” oraz „Kroniki Rodu Kane”. Opowiadania takie jak „Percy Jackson i spiżowy smok”, „Percy Jackson skradziony rydwan” oraz „Percy Jackson i miecz Hadesa” potrafią zaciekawić i wciągnąć czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Podczas lektury nie nudziłem się ani przez moment i z pewnością nie raz sięgnę jeszcze po kolejne niesamowite opowieści spod pióra Ricka Riordana.

Lektura jest lekka i książkę czyta się naprawdę w błyskawicznym tempie. Rick Riordan prowadzi fabułę w sposób ciekawy, zaskakując czytelnika na każdym niemal kroku. Bohaterowie zostali wykreowani ciekawie, intrygując swoimi burzliwymi i emocjonującymi losami. Przygody Percyego, Sadie czy Annabeth czyta się z zapartym tchem, chłonąc ich losy w napięciu z każdym kolejnym opowiadaniem. Całość prezentuje się dość ciekawie, opowiadania są dość zróżnicowane, sprawiając, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów pisarstwa autora oraz dla miłośników postaci Percy’ego Jacksona.

„Berło Serapisa i inne opowiadania” zaciekawia różnorodnością zebranych opowiadań i wciąga jeszcze mocniej w wykreowany przez Ricka Riordana świat. Teksty takie jak: „Percy Jackson i laska Hermesa”, „Leo Valdez i pościg za Bufordem” oraz „Pamiętnik Luke'a Castellana” potrafią zainteresować i sprawić, że miło spędzimy czas z książką. Autor pisze językiem barwnym i ciekawym, dzięki czemu lektura to prawdziwa przyjemność. Z pewnością powrócę jeszcze nie raz do świata Percy’ego Jacksona i Bogów Olimpijskich, gdyż jest to fantastyka przez duże F.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
5 komentarzy
Unknown pisze...

brzmi interesująco:)

Unknown pisze...

Uwielbiam twórczość Ricka Riordana więc z pewnością sięgnę.

Unknown pisze...

Percy Jackson to jeden z moich ulubionych bohaterów!:D

Unknown pisze...

Książka jest chyba interesująca, przeczytam to się przekonam ;p

Unknown pisze...

ciekawa okładka