środa, 31 maja 2017

Armadale - Wilkie Collins

Email Edytuj post

Armadale - Wilkie Collins


Armadale - Wilkie Collins

Tytuł: Armadale
Autor: Wilkie Collins
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 14 października 2016
Liczba stron: 720


Wilkie Collins napisał książkę ciekawą, która stara się odpowiedzieć na wiele trudnych pytań. "Armadale" jest powieścią traktującą o tym, czy naszym losem rządzi fatum, czy może sami wpływamy na nasze życie. Autor posługuje się bogatym językiem, który sprawia, że powieść czyta się naprawdę ciekawie. Intryga zaserwowana nam na kartach tej książki jest najwyższych lotów i potrafi zaciekawić i zaskoczyć podczas lektury. Jest to książka skierowana dla miłośników epoki wiktoriańskiej, która zapewni niezapomnianą ucztę literacką

Pewien Anglik wraz z młodą żoną i małym synkiem dociera do niemieckiego kurortu Wildbad. Okazuje się, że mężczyzna jest śmiertelnie chory i nie pozostało mu wiele czasu. Na łożu śmierci spisuje list do syna, w którym opisuje swoją zbrodnię sprzed lat i zawiera w nim ostrzeżenie na przyszłość. Ojciec pragnie ustrzec syna przed srogą zemstą syna człowieka, którego zamordował przed laty. Los jednak okazał się zdradziecki i obaj mężczyźni spotykają się, nawiązując dodatkowo bliską, przyjacielską relację. Czy dawne fatum zniszczy ich przyjaźń i zwróci ich przeciwko sobie?

Proza Wilkie Collinsa jest prawdziwym arcydziełem i klasą samą w sobie. Książka ta jest pozycją obowiązkową dla miłośników epoki wiktoriańskiej, która potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń czytelnikowi. Fabuła powieści jest dość zawiła i dostarcza dużo emocji podczas czytania, a bohaterowie z krwi i kości sprawiają, że będziemy śledzić ich losy z wypiekami na twarzy. "Armadale" jest prawdziwym klasykiem, który pomimo upływu wielu lat jest nadal aktualny i czyta się go z prawdziwą przyjemnością. Dbałość o szczegóły, piękny język i ciekawa historia sprawiają, że lektura tej książki jest warta poświęconego czasu.

Powieść stara się przynieść odpowiedzi na wiele ważkich pytań. Czy jesteśmy kowalem własnego losu, czy może naszymi poczynaniami rządzi nieubłagane i bezlitosne fatum? Odpowiedź na te pytania autor pozostawia czytelnikowi, aby każdy sam się nad nimi pochylił. Książka napisana po mistrzowsku sprawia, że obcowanie z nią jest prawdziwą przyjemnością. Jest to prawdziwy klasyk, którego powinien poznać każdy miłośnik dopracowanej i wieloznacznej literatury. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki autorstwa Wilkie Collinsa, gdyż są to książki, o których długo się pamięta po zakończeniu lektury.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
5 komentarzy
Unknown pisze...

Od dłuższego czasu przemierzam się aby ją przeczytać :)

Unknown pisze...

chętnie zapoznam się z tą powieścią

Unknown pisze...

z pewnością przeczytam.

Unknown pisze...

Zapowiada się ciekawie :D

Unknown pisze...

Niestety mało jest tego typu książek na naszym rynku, a wielka szkoda.