czwartek, 27 kwietnia 2017

Wikingowie. Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców - Ben Hubbard

Email Edytuj post

Wikingowie. Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców - Ben Hubbard


Wikingowie. Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców - Ben Hubbard

Tytuł: Wikingowie. Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców
Autor: Ben Hubbard
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 23 marca 2017
Liczba stron: 224


„Wikingowie. Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców” autorstwa Bena Hubbarda wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Ten arcyciekawy przewodnik po skandynawskiej historii potrafi nie raz dosłownie zmrozić krew w żyłach. Dzięki lekturze przeniesiemy się w czasy bestialskich wypraw łupieżczych, po nieprzebrane skarby oraz niewolników. Ben Hubbard pisze ciekawie i dzieli się z czytelnikami swoją obszerną wiedzą. Książka zaciekawia i sprawia, że historia ożywa na naszych oczach. Znajdziemy w niej wiele interesujących informacji, które potrafią zaciekawić tym okresem historycznym. Dzieje wikingów pozostawiły po sobie wyraźny ślad, które odmieniły historię całego świata.

Wikingowie dopuszczali się krwawych najazdów na tereny, Nowej Fundlandii, Rosji, Islandii czy Ameryki. Byli bezlitosnymi wojownikami, którzy trzymali twardą ręką podbitą ludność. Bytność Wikingów można odnaleźć niemal na całym świecie, co dobitnie pokazuje, że byli niezrównanymi i wybitnymi żeglarzami, którzy słynęli z produkcji wyjątkowych łodzi. Oprócz wypraw łupieżczych prowadzili również zakrojony na szeroką skalę handel oraz prowadzili osiadły tryb życia na podbitych terenach. Wedle pewnych teorii Polacy mogą pochodzić właśnie od Wikingów, ciekawie opisuje to zagadnienie książka Zdzisława Skroka - „Czy wikingowie stworzyli Polskę?”, której lekturę również Wam polecam.

Ben Hubbard oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną, którą czyta się zapartym tchem. Kolorowe ilustracje przyciągają do lektury, pozwalając w lepszy sposób zaznajomić się z opisywanymi w książce zagadnieniami. Publikacja ta zawiera dokładne opisy taktyk wojennych, broni, budowanych osiedli czy religii ówczesnych ludzi. Całość czyta się bardzo szybko, co jest zasadniczym plusem tej pozycji. Pozycja ta jest wręcz obowiązkowa dla fanów Skandynawii, wikingów oraz historii. Wydanie to jest dopracowane, a lekkość przekazu sprawia, że od książki wręcz nie można się oderwać. Jest to kolejna książka o wikingach, która potrafi przekazać czytelnikowi informacje, których nie znajdziemy w innych tego typu publikacjach. Świat Wikingów jest brutalny, mogą w nim przetrwać jedynie najsilniejsi wojownicy, którzy po śmierci trafiają do bajecznej Walhalli.

„Wikingowie. Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców” zaskakuje bogactwem zawartej treści i wysokiej jakości zdjęciami. Całość publikacji prezentuje się bardzo dobrze, dzięki czemu książka jest jak najbardziej godna uwagi. Wikingowie wdarli się szturmem do popkultury i wygląda na to, że zostaną tam na długo. Ci zaprawieni w bojach wojownicy po dziś dzień mają reputację krwiożerczych wojowników, którzy siłą zdobywali ziemię i nieprzebrane skarby. Utworzyli oni wiele trwałych struktur państwowych, które dały podwaliny wielu obecnie istniejącym państwom. Książka potrafi zabrać czytelnika w niebezpieczny świat Normanów, przybliżając nam ich historię, podboje i sposób życia. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
6 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Interesująca.

Anne Heronton pisze...

zachęcająca recenzja

Majka Lato pisze...

Może kiedyś sięgnę po tę pozycję.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Bardzo fajna książka.

Annetta Zygiel pisze...

Czaderska okładka! Od razu kojarzy się z serialem Wikingowie.

Zaczytana Zośka pisze...

Zapowiada się zacnie :)