czwartek, 27 kwietnia 2017

Historia wojen gdańskich: Średniowiecze - Robert F. Barkowski

Email Edytuj post

Historia wojen gdańskich: Średniowiecze - Robert F. Barkowski


Historia wojen gdańskich: Średniowiecze - Robert F. Barkowski

Tytuł: Historia wojen gdańskich: Średniowiecze
Autor: Robert F. Barkowski
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 15 stycznia 2017
Liczba stron: 334


„Historia wojen gdańskich: Średniowiecze” autorstwa Roberta F. Barkowskiego ukazuje liczne konflikty zbrojne z terenów Gdańska. Autor opisuje ich przebieg oraz wskazuje jaki wpływ miały na nasze życie. Barkowski przedstawia przebieg gdańskich zmagań wojennych do 1466 roku, z dużą pieczołowitością i ogromną wiedzą. Książkę przeczytałem z dużą ciekawością. W niniejszej publikacji znajdziemy sporo kolorowych ilustracji, które w jeszcze lepszy sposób pozwolą nam przenieść się w czasie w dawne rejony Gdańska. Częste zawieruchy wojenne przetaczały się przez to miasto z ogromną mocą, jednak mimo to Gdańsk zawsze pozostał Polski.

Zapędy margrabiów Brandenburskich i Krzyżaków mające na celu wzięcie Gdańska w swe panowanie przyniosło okolicznej ludności szereg wojen i rozlewu krwi. Miasto posiadało od dawien dawna słowiańskie korzenie, a nasi liczni ościenni sąsiedzi starali się ze wszystkich sił nam je odebrać. Autor opisuje w tej książce liczne konflikty wojenne, gospodarcze czy polityczne z udziałem Gdańska. Robert F. Barkowski opisuje historię miasta, począwszy od wczesnego średniowiecza, a skończywszy na roku 1466. W książce przeczytamy, chociażby o rywalizacji i walkach Piastów z dynastiami słowiańskimi, czy wojnach z Zakonem Krzyżackim.

Autor opisuje liczne kampanie wojenne, jak i wiele starć, które toczyły się na terenach Gdańska. Na kartach książki opisywane są konflikty zbrojne, życie ówczesnej ludności oraz liczne, majestatyczne grody i zamki. Autor posługuje się językiem barwnym i bogatym, dzięki czemu książkę czyta się z przyjemnością. Barkowski ma rozległą wiedzę z tamtego okresu historycznego, którą obficie dzieli się z czytelnikami na kartach niniejszej publikacji. Podczas lektury przeczytamy o wielu znamienitych władcach, wyprawach handlowych czy codziennym życiu zwykł ludzi żyjących w tamtych niebezpiecznych czasach. Książka jak najbardziej godna jest poznania, do czego serdecznie Was zachęcam.

„Historia wojen gdańskich: Średniowiecze” jest pozycją ciekawą i dającą sporo do myślenia. Książka pokazuje burzliwe dzieje Gdańska oraz liczne knowania i konflikty z tamtego okresu. Wydarzenia i decyzje, które miały miejsce setki lat temu oddziałują również na nasze obecne życie, a obraz historii Gdańska jest splamiony posoką wojny i śmiercią wielu niewinnych ludzi. Książka ta barwnie pokazuje różnorodną i wielowymiarową historię zmagań wojennych tamtego okresu. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
5 komentarzy
Neris Iko pisze...

Może być interesująca.

Lydia Beetlejuice pisze...

lubię książki historyczne więc się skuszę.

Sayuri Veronique pisze...

Ciekawa recenzja.

Almead Alrack pisze...

Lubię tego rodzaju książki :)

Paula Jagoda pisze...

książka idealnie wpasuje się w mój gust czytelniczy.