poniedziałek, 20 marca 2017

Jeźdźcy dinozaurów - Victor Milán

Email Edytuj post

Jeźdźcy dinozaurów - Victor Milán


Jeźdźcy dinozaurów - Victor Milán

Tytuł: Jeźdźcy dinozaurów
Autor: Victor Milán
Cykl: Władcy Dinozaurów (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 15 lutego 2017
Liczba stron: 500


„Jeźdźcy dinozaurów” jest drugim tomem z rewelacyjnego i niesztampowego cyklu „Władcy Dinozaurów” autorstwa Victora Milána. Powieść zabiera nas w fantastyczny świat pełen licznych niebezpieczeństw i różnorodnych dinozaurów, dosiadanych przez potężnych i walecznych rycerzy. Potężne jaszczury zostały opisane ciekawie i z pomysłem, sprawiając, że od książki wręcz nie można się oderwać. Na początku każdego rozdziału opisano jakiegoś dinozaura, co dodatkowo dodaje powieści niepowtarzalnego smaczku. Całość potrafi naprawdę zaciekawić i wciągnąć w magiczny i niebezpieczny świat dinozaurów.

Okrutne wojny i szaleństwo bitew raz po raz wstrząsają Rajem, światem, w którym ludzie i dinozaury żyją razem koło siebie. Ludzie wykorzystują te ogromne stworzenia do pracy w polu oraz do wielu kampanii wojennych. Obleczeni w zbroje rycerze Cesarstwa dosiadają tych ogromnych jaszczurów, wyruszając w bój, aby szerzyć swoje zakrojone na szeroką skalę krucjaty. Karyl Bogomirsky został wmieszany w szaleństwo wojny, jak wielu w jego wieku musi stanąć do walki o wolność i tych, których kocha. Opowiadana od stuleci legenda o Szarych Aniołach, starożytnej broni zdaje się oparta na faktach...

Książka Victora Milána potrafi zaciekawić i sprawić, że od lektury wręcz nie będziemy mogli się oderwać. Powieść została napisana z rozmachem, postaci jest całkiem sporo, a wątki fabularne nie raz potrafią zaskoczyć. Cesarstwo Nuevaropy pełne jest intryg i knowań, słudzy potężnych bogów budzą grozę, a ich wrogowie również potrafią wzbudzić respekt. Milán posługuje się barwnym piórem, dzięki czemu całość czyta się całkiem szybko. Podczas lektury spotkamy wiele ciekawych ras i profesji, choćby myśliwych, tropicieli czy rycerzy dosiadających dinozaurów. Zakończenie zaskakuje i pozostawia lekki niedosyt, zachęcając jednocześnie do sięgnięcia po kolejny tom.

„Jeźdźcy dinozaurów” nie zawodzi i pozwala jeszcze głębiej wciągnąć się w opisywany świat. Intrygi rozgrywające się na arenie pięciu królestw, władanych przez bezwzględne arystokratyczne rody potrafią zaciekawić i miejscami wzbudzić ciarki na plecach. Napięcie trzyma przez cały czas trwania lektury, a jaszczury zostały opisane z dużą drobiazgowością, stwarzając tym samym niepowtarzalny klimat. Wydanie również zasługuje na duży plus, okładka od razu przyciąga wzrok i pięknie prezentuje się na półce. Jest to jeden z lepszych cykli fantasy na naszym rynku i nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny udany tom. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
5 komentarzy
Unknown pisze...

Pierwszy tom był super i po ten również sięgnę z przyjemnością :)

Unknown pisze...

Ten tom jeszcze przede mną, ale już mam go w planach.

Unknown pisze...

Z pewnością się skuszę:D.

Unknown pisze...

za jakiś czas zabiorę się za tę powieść. Jednak najpierw muszę przeczytać pierwszy tom ;p

Unknown pisze...

Lubię Milána i cykl Władcy Dinozaurów, więc z przyjemnością przeczytam.