środa, 25 stycznia 2017

Bezkres magii - Brandon Sanderson

Email Edytuj post

Bezkres magii - Brandon Sanderson


Bezkres magii - Brandon Sanderson

Tytuł: Bezkres magii
Autor: Brandon Sanderson
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 11 stycznia 2017
Liczba stron: 640


„Bezkres magii” to zbiór opowiadań autorstwa Brandona Sandersona, który zawiera teksty opisujące Cosmere, czyli wszechświat, w którym dzieje się akcja większości jego opowiadań. Jak zwykle nie zabraknie intryg, knowań, spisków i potężnej, prastarej magii. Jest to literatura fantasy najwyższych lotów, sprawiająca, że nie będziemy się nudzić ani przez moment podczas czytania. Książka świetnie uzupełnia pozostałe pozycje autora i będziemy mogli dzięki niej dowiedzieć się więcej informacji, chociażby o świecie Elantris.

Podczas lektury znajdziemy teksty opisujące sześć układów: Drominad, Roshar, Sel, Scadrial oraz Taldain i Tren. Książka zawiera wiele ciekawostek dla fanów twórczości autora, które pomogą w lepszym stopniu poznać uniwersum stworzone przez Sandersona. W książce zawarto wiele map i świetnych ilustracji, które dodatkowo sprawiają, że książka jest warta uwagi. Opowiadania zostały opatrzone również objaśnieniem autora, z których dowiemy się nieco więcej o powstaniu danego tekstu oraz uzyskamy więcej informacji o konkretnych światach czy systemach magii.

Lektura tego zbioru przebiegła niezwykle szybko i przyjemnie, a tekstami, które najbardziej przypadły mi do gustu były: „Nadzieja Elantris”, „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła“ oraz „Szósty ze Zmierzchu". Wydanie w twardej oprawie również zasługuje na plus, tak samo, jak klimatyczne i piękne ilustracje znajdujące się w środku książki. Historie zebrane przez autora potrafią zaciekawić nawet czytelników, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z jego twórczością. Znajomość wcześniejszych książek Sandersona jest mile widziana, lecz nie jest niezbędna. Bez znajomości „Archiwum Burzowego Światła” czy „Ostatniego Imperium” również będziemy mogli się cieszyć lekturą „Bezkresu magii".

„Bezkres magii” jest kolejną pozycją godną uwagi spod pióra Brandona Sandersona. Nie zawiodłem się ani trochę na tej książce i z czystym sumieniem mogę ją Wam polecić. Historie Kelsiera czy Zwinki czyta się z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej strony, mając ciągle ochotę na więcej. Brandon Sanderson posługuje się barwnym i bogatym językiem, dzięki czemu lektura to prawdziwa przyjemność. Uniwersum stworzone przez autora jest przeogromne, dlatego zbiór opowiadań taki jak ten pomoże uzupełnić luki, które powstały podczas lektury poprzednich tomów. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów twórczości autora, jak i epickich, porywających tekstów fantasy. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
6 komentarzy
Unknown pisze...

ciekawa recenzja.

Sylwia W. pisze...

Zapowiada się interesująco!

Unknown pisze...

Nie czytałam jeszcze Sandersona, ale na tą się chyba skuszę. :)

Unknown pisze...

Chyba się połaszczę :]

Gerroor Ged pisze...

Fajowa okładka:D

Unknown pisze...

Kolejna książka Sandersona do kolekcji!:D