środa, 2 listopada 2016

Zaginiony świat Agharti - Alec Maclellan

Email Edytuj post

Zaginiony świat Agharti - Alec Maclellan


Zaginiony świat Agharti - Alec Maclellan

Tytuł: Zaginiony świat Agharti
Autor: Alec Maclellan
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2016
Liczba stron: 272


Legenda o krainie Agharti powtarza się w wielu przekazach przeróżnych kultur. Alec Maclellan pokazuje nam wiele dowodów, intrygujących książek i relacji z awanturniczych wypraw potwierdzających istnienie krainy zwanej Agharti. W swoich książkach wspominali o niej Platon, Kolumb, Louis Jacolliot, Ferdynand Ossendowski, Nicholas Roerich, Edward Bulwer-Lytton czy Helena Bławatska. Podczas lektury zostanie nam przybliżona tajemnicza energia zwana mocą Vril, która znajduje się we wszystkim, co nas otacza. Ta tajemnicza energia nosi wiele nazw, pewien fizyk Hipolit Leon Dionizy Rivail zwał ją perispiritem, a wielcy, przedwieczni magowie próbowali ją okiełznać. Legendarne królestwo znajdujące się pod powierzchnią ziemi posiada szereg tuneli, które przecinają cały znany nam świat. Jego stolica Shangri-la (Szambala) rządzona jest przez Władcę Świata, który dzierży losy całej ludzkości.

Alec Maclellan szeroko i drobiazgowo wyjaśnia liczne dowody potwierdzające istnienie Agharti. Krainy, która podobno miała powstać ok. 60 000 lat temu, kiedy pewne potężne plemię rządzone przez „świętego człowieka” schroniło się w podziemiach, po nadejściu wielkiego potopu. Tunelach, które już w tamtych czasach były stare, wykonane przez rasę jeszcze starszą i potężniejszą. Miejsce wejścia do tych podziemi jest ukryte, a tunele łączą się ze sobą, rozciągając się przez wszystkie podziemia świata. Mieszkańcy podziemi rządzą się prawami, przy których zbrodnie i występki są niemożliwe. Mieszkańcy Agharti dysponują zaawansowaną technologią oraz „osobliwym, zielonym ogniem”, przy świetle którego ludzie zyskują niemal nieśmiertelność, rośliny rodzą duże plony, a pod ziemią istnieją gatunki zwierząt, które nie występują na powierzchni. Społeczność Agharti liczy wiele milionów mieszkańców, stolica Szambala otoczona jest miastami kapłanów, które przypominają Lhasę. Całą podziemną krainą rządzi Władca Świata, zwany również Wielkim Nieznanym albo Brahytmą. Ten potężny i wszystko wiedzący byt pozostaje w bezpośrednim kontakcie z Bogiem. Posiada dwóch pomocników, Mahytmę, który zna cel przyszłych wypadków oraz Mahyngę, kierującego przyczynami tych wypadków. Pałac Władcy Świata ozdobiony jest drogocennymi kosztownościami, które przyćmiewają wszystkie znane ludzkości skarby. Otoczony jest domami świętych goro i świętych panditów, dysponujących wiedzą potężną i tajemną, sprawiającą, że potrafią oni kierować życiem i śmiercią wielu ludów znajdujących się na powierzchni, jak również manipulować panującą tam pogodą.

Podziemny świat Agharty fascynował wielu podróżników i badaczy od bardzo dawnych czasów. Autor dzieli się z nami bogatą wiedzą i przytacza obszerną bibliografię, dzięki której sami będziemy mogli jeszcze dokładniej zgłębić tajemnice licznych historii o Agharti. Publikacja napisana jest językiem barwnym i bogatym, dzięki czemu lektura to prawdziwa przyjemność. Jedną z ciekawostek przytaczanych przez autora jest informacja jakoby sam Adolf Hitler parał się poszukiwaniami mitycznej Agharti. Zafascynowany książką Edwarda Bulwera-Lyttona „The Coming Race” nie ustawał w poszukiwaniach odnalezienia podziemnych tuneli, które mogłyby go zaprowadzić wprost do potężnej Szambali oraz uzyskania najpotężniejszej z energii, mocy Vril. Jest to niezwykle ciekawa i porywająca książka, przedstawiająca czytelnikowi dowody na istnienie w skorupie ziemskiej tuneli łączących nawet najodleglejsze kontynenty. Autor analizuje również przeróżne mitologie i teksty religijne różnych kultur: przekazy buddyjskie, egipską Księgę Zmarłych, indyjskie Wedy, mity Greków i Rzymian, legendę Atlantydy czy skandynawskie Eddy. W książce znajdziemy również ciekawe ilustracje oraz liczne odkrycia niestrudzonych badaczy, którzy twierdzą, że mają informacje o miejscach, którymi można dostać się do potężnej i prastarej Agharti.

W niniejszej książce Alec Maclellan przytacza pewną niezwykle ciekawą książkę Ferdynanda Ossendowskiego - „Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów". Autora, który w swojej podróży po Mongolii miał usłyszeć od jej mieszkańców opowieści o podziemnej cywilizacji, która posiada system tuneli łączący tajemnicze krainy we wnętrzu Ziemi. W książce Ossendowskiego zawarta jest również przepowiednia opowiedziana autorowi osobiście przez Hutuhtu w Narabanczi-Kure. Przepowiednia o Władcy Świata, podczas jego pobytu w 1890 roku pośród lamów i mnichów.

„- Gdy Władca Świata zjawił się pośród nas, wówczas uczynił przepowiednię na 50 lat. Wielki Nieznany rzekł:”

„Ludzie coraz bardziej będą zapominali o swojej duszy, troszczyć się zaś będą tylko o ciało. Wielki grzech i rozpusta zapanują na ziemi. Ludzie zaczną pożądać krwi i śmierci braci. Przygaśnie półksiężyc, a czczący go będą żyli w poniewierce, męczarniach, nędzy i nieustającej wojnie. Wrogowie ich poniosą klęskę od ludzi słońca, lecz nie staną się lepsi i spotka ich powtórna klęska na wojnie, która się skończy hańbą w oczach innych ludów. Spadną korony z głów wielkich i małych mocarzy... Widzę osiem, koron, które rozprysły się w proch. Widzę bitwy wszystkich ludów, nawet morze i powietrze będą szkarłatne od krwi. Runą państwa, zginą ludy. Przyjdą głód, mór, zbrodnie, jakich nie znał dotychczas świat. Nastąpią czasy wrogów boskiego ducha w człowieku. Podniesie się czterdzieści setek milionów ludzi na głód i zgubę. Ludy zaczną koczować, ścigane przez śmierć... Zginąć muszą trzy największe, najpiękniejsze miasta. Rozpadną się rodziny, zaginie prawda i miłość. Z 10 000 ludzi pozostanie tylko jeden, nagi, szalony, i nie będzie miał siły i władzy, aby odbudować dom i odnaleźć pożywienie. Będzie wył jak wilk i gryzł swoje własne ciało. Będzie zjadał trupy umarłych i czyhał na życie bliźnich. Nareszcie w porywie szału zwróci się do Boga, chcą stoczyć z nim walkę śmiertelną. Wtedy ja, Władca Świata, poślę na Zachód i Wschód szczepy zapomniane, aby z wyroku Boga przyniosły karę i zbawienie. Głos mój posłyszą wierni od krańca aż do krańca ziemi. Zjawią się trzy wielkie państwa, a będą istniały 71 lat od dnia zjawienia się. Później nastąpi 18 lat krwawych wojen, zguby i zdziczenia. Wtedy przyjdę na ziemię ja, przyjdę z siłami Aharty!”

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
8 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Ciekawa książka z pewnością po nią sięgnę, opisująca bardzo intrygujący temat.

Sayuri Veronique pisze...

ładna okładka

Ania Lenna pisze...

Na pewno się na nią połaszczę.;p

L.V.V. Sasha pisze...

Książka rewelacyjna. Polecam wszystkim!

Aemii Enekko pisze...

Z pewnością się za nią zabiorę. Zaciekawiłeś mnie.

Allek Gonrovi pisze...

Mnie najbardziej zaciekawiła przepowiednia znajdująca się pod koniec recenzji. Jeszcze o niej nie słyszałem, ciekawe czy się spełni ;>.

DarkLight pisze...

Czas pokaże.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Uwielbiam książki archeologiczne i podróżnicze, więc najprawdopodobniej niebawem ją nabędę i szybko przeczytam.