czwartek, 3 listopada 2016

Wilk Samotnik - Miroslav Žamboch

Email Edytuj post

Wilk Samotnik - Miroslav Žamboch


Wilk Samotnik - Miroslav Žamboch

Tytuł: Wilk Samotnik
Autor: Miroslav Žamboch
Cykl: Cykl o Koniaszu (tom 3)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 14 września 2016
Liczba stron: 820


„Wilk Samotnik” jest kolejnym tomem o przygodach niezmordowanego najemnika Koniasza. Miroslav Žamboch przedstawia nam kolejne mroczne opowieści o twardzielu, który poza silnymi mięśniami posiada spory intelekt i dobre serce. Poznaczona bliznami twarz może zmylić przy pierwszym poznaniu, doskonale pokazując, że nie należy oceniać książki po okładce. Koniasz wywijając mieczem, zabija kolejne zastępy przeciwników, pokazując, że gdy potrzeba również potrafi postępować z zimną krwią. Romantyk bez sumienia rusza ku kolejnej misji, z której tym razem może nie powrócić żywy.

Na Koniaszu zapadł wyrok, wielu zbirów chce jego śmierci i tylko cud może sprawić, że wyjdzie żywy z czyhającej na niego zasadzki. Bezlitośni władcy, potężni czarodzieje i wielu innych szemranych typów chce się dobrać Koniaszowi do skóry. Wszyscy chcą jego śmierci, wielcy tego świata rozpoczynają zakrojone na szeroką skale polowanie, które ma tylko jeden cel. Zabić go! Zabić Koniasza!

Niniejsza książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony, za sprawą szybkiej akcji i nieszablonowych bohaterów. Ani przez moment się nie nudziłem. Akcja mknie w szybkim tempie, aż miejscami nie ma chwili, aby złapać oddech. Postać głównego bohatera zdradza nam znów kilka tajemnic z jego życia i jeszcze bardziej sprawia, że możemy go polubić. Miroslav Žamboch wątki fabularne nakreślił ciekawie, krew leje się litrami, ostrza spływają szkarłatem, a prastara magia również ma wiele do powiedzenia. Cykl o Koniaszu stał się jednym z moich ulubionych i z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po książki tego autora, gdyż jak najbardziej są godne lektury.

Ciągłe napięcie, szybka akcja i dosadny humor są najmocniejszymi plusami tej pozycji. Książka powinna spodobać się czytelnikom, którzy lubią mocnych i wyrazistych bohaterów, umiejących nie raz walczyć o swoje do ostatniej kropli krwi. Koniasz pomimo wielu odniesionych ran zawsze się jakoś wyliże i powróci do świata żywych. Postać Janicka również mi się spodobała i czytałem o jego losach z ciekawością. Magii mamy w tym tomie znacznie więcej i to jak najbardziej przypadło mi do gustu. Cykl godny polecenia tak jak i cała twórczość Miroslava Žambocha. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Fabryka Słów:

Wydawnictwo Fabryka Słów
6 komentarzy
Unknown pisze...

Mam na nią chrapkę już od dłuższego czasu...

Yuri Ossaka pisze...

słyszałam, że warto więc kto wie.

Unknown pisze...

Nie miałem jeszcze okazji przeczytać wcześniejszych tomów. Ale widzę, że muszę nadrobić zaległości.

Unknown pisze...

Kocham fantasy! Więc koniecznie ją przeczytam :).

Unknown pisze...

zapowiada się interesująca lektura

Unknown pisze...

książka zdecydowanie dla mnie