środa, 2 listopada 2016

Ślady sprzed milionów lat - Michael Baigent

Email Edytuj post

Ślady sprzed milionów lat - Michael Baigent


Ślady sprzed milionów lat - Michael Baigent

Tytuł: Ślady sprzed milionów lat
Autor: Michael Baigent
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2016
Liczba stron: 336


„Ślady sprzed milionów lat” autorstwa Michaela Baigenta zabiera nas w odległą podróż poprzez wieki. Autor tropi zdumiewające prehistoryczne odkrycia archeologiczne, które przez wielu zostałyby przemilczane. Przedstawia próby odpowiedzi na wciąż niewyjaśnione zagadki, zatopienia pradawnej Atlantydy, występowania u starożytnych zaawansowanych technologii czy odnalezienia potężnych cywilizacji sprzed milionów lat.

Niniejsza pozycja bogata jest w wiele ciekawych odkryć, które nie pasują do obecnie nauczanej wiedzy o prehistorii. Michael Baigent unaocznia niesamowite znaleziska na kartach tej książki. Odcisk buta sprzed 213 000 000 lat, narzędzia sprzed 38 000 000 lat czy zastygłe w lawie wulkanicznej ślady stóp człowieka sprzed 3 600 000 lat. Tych, jak i wielu innych znalezisk wprost nie można pogodzić z obecnie przyjmowaną nauką historii człowieka. Autor maluje przed nami zupełnie inną wizję przeszłości, pokazując, że nasze początki mogły przebiegać zupełnie inaczej. Liczne mitologie i wierzenia wręcz krzyczą o tym, że inteligentne istoty zamieszkiwały Ziemię już przed milionami lat, a ludzkość tworzyła w odległej przeszłości cywilizacje, które potem zostawały niszczone przez wielkie kataklizmy.

Książka powinna przede wszystkim przypaść do gustu miłośnikom paleoarcheologii. Jest to ciekawa pozycja, która analizuje wiele odkryć i teorii, które pokazują, że człowiek mógł żyć już o wiele wcześniej. Skamieniały odcisk buta sprzed 200 000 000 lat czy ślady stóp człowieka zastygłe w lawie wulkanicznej sprzed 3 600 000 lat powinny dać nam sporo do myślenia. Książka została napisana ciekawie i czyta się ją bardzo szybko. Jest to kolejna już pozycja doskonale pokazująca, że w naszej historii jest jeszcze wiele luk, które domagają się wyjaśnienia.

„Ślady sprzed milionów lat” odpowiada na niektóre pytania, pozostające dotąd bez odpowiedzi. Współczesna nauka ignoruje wiele odkryć, tylko dlatego, że nie pasują do ugruntowanych już poglądów. Jednymi z takich odkryć są odnalezione w Afryce szczątki metropolii, która mogą pochodzić sprzed 200 tysięcy lat lub odkrycie z terenu Francji kompleksu podziemnych struktur, wykonanych rękoma istot rozumnych. Zastanawiające jest to, że powstały one około 175 tys. lat temu i były najprawdopodobniej wykonane przez neandertalczyków. Takich odkryć jest znacznie więcej, czekających, tylko aby je dokładniej zbadać i odkryć czyhające w nich tajemnice.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
3 komentarze
Unknown pisze...

Nie czytałam jeszcze książek Baigenta, choć widzę, że chyba warto.

Unknown pisze...

brzmi bardzo ciekawie:]

Unknown pisze...

Zdecydowanie moje klimaty!