czwartek, 22 września 2016

Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka - Artur Przybysławski

Email Edytuj post

Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka - Artur Przybysławski


Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka - Artur Przybysławski

Tytuł: Pustka jest radością, czyli filozofia
buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka
Autor: Artur Przybysławski
Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 10 sierpnia 2010
Liczba stron: 220


"Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka" jest pozycją filozoficzną autorstwa Artura Przybysławskiego. Jest to prawdziwa "filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka", która niejednokrotnie setnie mnie rozbawiła. Pozycja ta skierowana jest do europejskiego czytelnika, który o buddyzmie wie niewiele, a chciałby się dowiedzieć czegoś ciekawego w lekki i przyjemny sposób. Artur Przybysławski wyjaśnia w sposób oryginalny i zabawny podstawy filozofii buddyjskiej, dzięki czemu możemy poczuć prawdziwego ducha orientu.

Książka poprzez żarty i luźny kontakt z czytelnikiem, zabiera nas w daleką i niezapomniana podróż. Podstawy filozofii buddyjskiej zostały przedstawione ogólnikowo lecz przystępnym i dostępnym dla szerszego czytelnika językiem. Autor wyjaśnia tajniki medytacji oraz meandry buddyjskiej religii. Koncepcja bycia tu i teraz i przeżywanie szczęścia w danym, konkretnym momencie została wyłożona prosto, kawa na ławę. Artur Przybysławski posługuje się lekkim i barwnym piórem, dzięki czemu z pewnością przekona do filozofii buddyjskiej nie jednego sceptyka.

Książka jest miłą lekturą, może nie wyczerpała tematu w pełni, za to jest ciekawym wstępem w dalszym zgłębianiu tematu. Artur Przybysławski popisał się sporą porcją wiedzy, którą dzieli się obficie z czytelnikami na kartach książki. Dodatkowo pokazując, że posiada nie lada poczucie humoru. Liczne wywody o filozofii w innej publikacji mogłyby nudzić, a tutaj lektura jest łatwa i przyjemna. Dzięki książce możemy choć w przybliżonym stopniu poznać filozofią buddyjską i dobrze się bawić podczas czytania. A przecież o to właśnie chodzi, aby cieszyć się chwilą i czerpać radość z najprostszych rzeczy.

"Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka" to ciekawa lektura, warta uwagi. Zachęcam do jej poznania i skonfrontowania z własnymi przekonaniami. Filozofia buddyjska jest ciekawa i jak najbardziej warta uwagi, a autor w przystępny sposób nam ją przedstawia. W byciu szczęśliwym nie chodzi o to, aby dążyć do tego stanu, lecz aby się w nim utrzymać i dzielić się nim z innymi. Z przyjemnością przeczytałem tą książkę i jak najbardziej uważam, że nie był to czas stracony. Gdyż, podczas jej czytania nie raz mój umysł wypełnił się radosnymi myślami.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Iskry:

Wydawnictwo Iskry
5 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Chętnie przeczytam :D.

Unknown pisze...

zapowiada się ciekawie

Zakrecona pisze...

Z pewnością zajrzę w wolnym czasie.

Michał Anioł pisze...

filozofia buddyjska jest mi znana, ale może dzięki tej książce poznam ją nieco lepiej;p.

Unknown pisze...

Ciekawa książka warta przeczytania. Super okładka:)