sobota, 24 września 2016

Baśniobór. Przewodnik opiekuna - Brandon Mull

Email Edytuj post

Baśniobór. Przewodnik opiekuna - Brandon Mull


Baśniobór. Przewodnik opiekuna - Brandon Mull

Tytuł: Baśniobór. Przewodnik opiekuna
Autor: Brandon Mull
Cykl: Baśniobór
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 27 kwietnia 2016
Liczba stron: 116


"Baśniobór. Przewodnik opiekuna" jest kompletnym, bogato ilustrowanym przewodnikiem po świecie wykreowanym przez Brandona Mulla. Baśniowe opisy i przepiękne grafiki zapierają nas w magiczny świat, pełen niezwykłości i dziwów. Czarodziejskie byty, magiczne przedmioty i pradawne zło zabiorą nas w niebezpieczną i fascynującą podróż. Wgłąb bajkowego świata, gdzie wszystko jest możliwe.

Całość pozycji została porządnie wykonana, Brandon Mull opisał liczne istoty, przedmioty i miejsca, tak dokładnie jakby istniały na prawdę. Przepiękne grafiki przyciągają wzrok, sprawiając, że już samo ich oglądania potrafi zabrać czytelnika w magiczny i fantastyczny świat. Spotkamy dobrze już znanych bohaterów, Kendrę i Setha, którzy oprowadzą nas po tym bogatym i wciągającym przewodniku. Na jego kartach spotkamy satyrów, magiczne przedmioty czy potężne demony oraz o wiele więcej...

Pozycja ta jest wręcz obowiązkowa dla fanów Baśnioboru oraz dla osób, które chcą się oderwać choć na chwilę od szarej, codziennej rzeczywistości. Graficy spisali się świetnie i oddali w ręce czytelników pozycję dopracowaną, która cieszy oczy za każdą przewróconą stroną. Demony, smoki, czarodzieje czy magiczne przedmioty zostały ukazane wiarygodnie, które niemal wychodzą z kart książki. Brandon Mull wykreował Baśniobór bardzo ciekawie, który stał się już odrębnym i bogatym światem. Dolina Czterech Wzgórz, odwrócona wieża czy chochlikowy kokon nie będą miały teraz dla nas tajemnic. Pozycja bardziej przeznaczona dla dzieci, również dla starszego czytelnika powinna być ciekawa i dostarczyć sporo frajdy z czytania.

Baśniowy klimat został w pełni utrzymany, fani Baśnioboru powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Książka świetnie prezentuje się na półce, co dla kolekcjonerów również jest ważną sprawą. Osoby nie zaznajomione z serią książek Brandona Mulla mogą śmiało sięgnąć po tą pozycję, gdy zapoznają się z tym arcyciekawym przewodnikiem z pewnością sięgną po pierwszy tom Baśnioboru. Publikacja obowiązkowa również dla fanów fantasy, tak dopracowanego i ładnie wydanego przewodnika po fantastycznych bytach trudno szukać na naszym rynku. Jest to prawdziwa encyklopedia wszelkiej maści wróżek, magicznych przedmiotów i demonów!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Grupie Wydawniczej Foksal:

Grupa Wydawnicza Foksal
6 komentarzy
Madziak M.S. pisze...

Jako super książka! Muszę ją zdobyć;)

Sylwia W. pisze...

Lubię książki Mulla więc chętnie sięgnę.

Leluch Poleluch pisze...

Baśniobór to moje ulubione uniwersum:) Z pewnością przeczytam:D.

Allek Gonrovi pisze...

Super klimatyczna książka.

Patrycja 'Pyciaaa' pisze...

Uwielbiam Baśniobór, a nawet nie wiedziałam, że taki przewodnik istnieje! Muszę koniecznie w najbliższej historii się w niego zaopatrzyć. Poza tym jestem baaaardzo ciekawa grafiki tego przewodnika :)

Madzi Aczek pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to nie omieszkam przeczytać.