czwartek, 4 sierpnia 2016

Zabawy z bronią - Faye Kellerman

Email Edytuj post

Zabawy z bronią - Faye Kellerman


Zabawy z bronią - Faye Kellerman

Tytuł: Zabawy z bronią
Autor: Faye Kellerman
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 6 lipca 2016
Liczba stron: 432


"Zabawy z bronią" autorstwa Faye Kellerman zabiera nas w detektywistyczną podróż pełną tajemnic i intryg. Jest to kolejna część serii o detektywie Deckerze. Poznajemy również przedstawionego w poprzedniej książce autorki, Pętli, Gabriela, niepokornego nastolatka, który jest pod opieką Deckera. Książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony, za sprawą szybkiej akcji i niesztampowych zwrotów fabularnych. Powieść zaskakuje i sprawia, że nie sposób się nudzić.

Z pozoru oczywiste śledztwo zaprowadza detektywa Deckera do zaskakujących i mrożących krew w żyłach dowodów. Sprawa samobójstwa nastoletniego chłopca okazuje się nie być tak oczywista jak mogłoby się z pozoru wydawać. Gdy głębiej bada całą sprawę okazuje się, że w całą sprawę wmieszane są mafijne interesy. Elitarne liceum, do którego chodził zmarły chłopak skrywa jeszcze wiele mrocznych tajemnic. Niespodziewanie umiera kolejna uczennica. Szkoła w cale nie jest bezpiecznym miejscem, handlarze bronią, dilerzy narkotyków, pobicia i zastraszanie to chleb powszedni większości uczniów tej placówki. Spora część z nich wmieszana jest w struktury mafijne, a pozostali nie chcą mówić. Czy detektywowi Deckerowi uda się wyjaśnić sprawę zanim zginie kolejna ofiara?

Akcja jest szybka i zaskakująca, sprawiająca, że całość czyta się niezwykle szybko i sprawnie. To bardzo udany kryminał, który bardzo trafnie przedstawia świat i problemy nastolatków. Burza hormonów i proces dojrzewania, gdzie wszystko przeżywa się mocniej, nie stroniąc od alkoholu i narkotyków. Wątki fabularne zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem. Faye Kellerman wykreowała bohaterów z krwi i kości, dzięki czemu powieść odbiera się jeszcze mocniej i prawdziwiej. Nie sposób się nudzić podczas czytania, zakończenie dodatkowo przyspiesza i serwuje swoim czytelnikom mocniejsze bicie serca. Z pewnością sięgnę po kolejne książki z pod pióra autorki, gdyż stwierdzam, że warto.

"Zabawy z bronią" to udana powieść, wciągająca, z równą akcją i niesztampowymi postaciami. Kryminał z dozą obyczajówki przypadł mi do gustu i sprawił, że nabrałem ochoty na więcej. Nastoletni przestępcy, miłość, zdrada i intryga to duże plusy tej pozycji. Faye Kellerman spisała się znakomicie i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną, którą bardzo przyjemnie się czyta. Zaskakujące zakończenie sprawia, że ma się ochotę na więcej, szybkiej akcji i bohaterów z krwi i kości. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
6 komentarzy
Unknown pisze...

Mam nadzieję, że wkrótce znajdę czas na jej przeczytanie.

Unknown pisze...

Zdecydowanie moje klimaty :).

Unknown pisze...

Lubię kryminały więc chętnie sięgnę.

Yuri Ossaka pisze...

Na pewno sięgnę po nią. :D

Unknown pisze...

Kolejna książka na listę do przeczytania.

Gerroor Ged pisze...

Brzmi niezwykle interesująco:)