czwartek, 7 lipca 2016

Gregor i Klątwa Stałocieplnych - Suzanne Collins

Email Edytuj post

Gregor i Klątwa Stałocieplnych - Suzanne Collins


Gregor i Klątwa Stałocieplnych - Suzanne Collins

Tytuł: Gregor i Klątwa Stałocieplnych
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Kroniki Podziemia (tom 3)
Wydawnictwo: Iuvi
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 382


"Gregor i Klątwa Stałocieplnych" autorstwa Suzanne Collins, która zasłynęła z trylogii Igrzyska Śmierci, wcześniej napisała cykl równie udany, a mianowicie Kroniki Podziemia. Cykl, który opowiada o losach jedenastoletniego Gregora, który prowadzi liczne niebezpieczne przygody w świcie Podziemia. Tym razem w ręce czytelników został oddany trzeci z pięciu tomów tego rewelacyjnego cyklu. Czym tym razem autorka nas zaskoczy? Czy Gregor pokona kolejne przeciwności i uratuje najbliższych?

Po raz trzeci Gregor powraca do Podziemia, jednak oprócz Botki towarzyszy mu również mama. Cała kraina została skażona śmiertelnie groźną zarazą. Przepowiednia Krwi wisi w powietrzu i zagraża wszystkim stworzeniom podziemia, w szczególności tym stałocieplnym. Chłopak ma nie łatwe zadanie do wykonania i musi wykazać się dużą pomysłowością aby uratować nie tylko mieszańcowy podziemnego świata ale również siebie i swoich bliskich.

Akcja jak zwykle jest szybka i emocjonująca, zabawa jest przenia i czytelnik nie mam miejsca na ani chwilę nudy. Ci czytelnicy, którym podobały się tomy poprzednie nie powinni poczuć się zawiedzeni. Świat przedstawiony rozwija się coraz bardziej, a autorka dodaje nowe ciekawe elementy. Szybka akcja i ciekawi bohaterowie znowu przykuwają uwagę, Gregor wzbudza ciekawość czytelnika i nie raz sprawia, że możemy się nieźle uśmiać. Dialogi są zabawne i prawdziwe co dodatkowo zachęca do dalszego czytania. Jest to fantastyka przez duże F, dzięki której młodzież może zacząć swoją przygodę z tym gatunkiem. Duża czcionka i ciekawa okładka również zasługują na pochwałę.

"Gregor i Klątwa Stałocieplnych" wyróżnia się dynamiczną, szybką akcją i barwnymi bohaterami. Świat przedstawiony jest bogaty i różnorodny zaskakujący licznymi niezwykłościami i zwrotami fabularnymi. Kroniki Podziemia stał się jednym z moich ulubionych cykli dla młodzieży, głównie za sprawą barwnego pióra autorki i zabawnego głównego bohatera. Losy Gregora śledziłem z dużymi emocjami nie raz nie mogą się wręcz oderwać od czytania. Nuta magii jest tu mocno wyczuwalna, dlatego fani fantastyki powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Iuvi:

Wydawnictwo IUVI
6 komentarzy
Lydia Beetlejuice pisze...

po twojej recenzji mam na jej przeczytanie wielką ochotę :)

Madziak M.S. pisze...

Czytałam fragment tej książki i zrobiła na mnie dobre wrażenie, dam jej szansę, za jakiś czas.

Sayuri Veronique pisze...

Jestem otwarta na każdy gatunek, więc może się skuszę.

Happy Makane pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :D

Ania Lenna pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią skuszę.

Paula Jagoda pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją, koniecznie muszę ją zdobyć.