czwartek, 5 maja 2016

Ostatnia wiedźma - Maya Szymańska

Email Edytuj post

Ostatnia wiedźma - Maya Szymańska


Ostatnia wiedźma - Maya Szymańska

Tytuł: Ostatnia wiedźma
Autor: Maya Szymańska
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 7 kwietnia 2016
Liczba stron: 438


"Ostatnia wiedźma" to książka dziwna i przeznaczona dla czytelnika o mocnych nerwach. Powieść opowiada o samodoskonaleniu, które wymaga wielu poświeceń i łez. Na kartach powieści znajdziemy drastyczne sceny, wątki erotyczne i niecenzuralne słownictwo. Poznamy Alicję, która posiada niecodzienną moc, której nie potrafi jeszcze do końca kontrolować. Nie wie skąd ją posiada i co ma z nią zrobić. Dowie się tego w najmniej spodziewanym momencie.

Alicja posiada dar, który niektórym mógłby wydać się przekleństwem. Jest wiedźmą i to w dodatku ostatnią, potrafiącą komunikować się z duchami czy posługiwać się magią. Jej wrodzony talent sprawia, że odkrywa w życiu misję, nie wie tylko jak do końca wykorzystać posiadane umiejętności. Czy uda się jej zmienić świat na lepsze, czy wykorzysta swoje umiejętności do złych celów? Czy będzie musiała umrzeć za osobę, której nigdy nie spotka? Przeczytajcie, a może będzie wam dane się tego dowiedzieć.

Książka nie raz zaskakuje i sprawia, że całość czyta się szybko i ciekawie. Tak jak wspomniałem wyżej jest to pozycja przeznaczona dla starszego czytelnika i to w dodatku lubiącego książki ociekające wulgaryzmami i erotyką. Pióro autorki jest ciekawe i barwne, sprawiające, że czyta się interesująco. Wątki fabularne potrafią zaskoczyć czytelnika, co dodatkowo zachęca do zagłębienia się dalej w realia powieści. Postać Alicji została ciekawie skonstruowana i z wypiekami na twarzy czytało się jej dalsze losy. Brutalne sceny oraz niecenzuralne słownictwo nie każdemu czytelnikowi przypadną do gustu. Choć mi osobiście to nie przeszkadzało i spójnie współgrało z koncepcją autorki. Postać czarnowłosego mężczyzny również zapada w pamięć i nie można go jasno zakwalifikować ani do dobrych ani złych bohaterów. Całość odbieram bardzo pozytywnie i z pewnością sięgnę jeszcze po kolejne książki Szymańskiej.

"Ostatnia wiedźma" to udana książka, która wnosi trochę powiewu świeżości do gatunku fantasy. Nietuzinkowy język, bohaterowie z krwi i kości oraz zaskakująca fabuła przemawiają na plus za tą powieścią. Główna bohaterka dorasta i zmienia się na naszych oczach, co ma dodatkowy walor przyciągający do lektury. Groteskowy i czarny humor sprawia straszny klimat, podczas, którego nie raz dreszcz przebiegnie nam po karku. Powieść napisana jest krwistym i barwnym językiem, a małe niedociągnięcia znikają, zdając się nie mieć większego znaczenia. Obyśmy doczekali się kolejnego tomu, bo ja już wręcz nie mogę się doczekać. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Novae Res:

Wydawnictwo Novae Res
6 komentarzy
Wiktor Zwycięzca pisze...

Udało Ci się mnie zaciekawić :)

Anne Heronton pisze...

na pewno sięgnę po tę książkę

Cresto Mix pisze...

Okładka przepiekna, przyciąga niesamowicie.

Yuri Ossaka pisze...

Chętnie się na nią połaszczę :).

Myukki - Chan pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra, już dopisałam ją do swojej listy zakupowej^^

Happy Makane pisze...

Bardzo lubię takie klimaty i historie. Teraz muszę ją dorwać.