środa, 4 maja 2016

Mroczny tron - Django Wexler

Email Edytuj post

Mroczny tron - Django Wexler


Mroczny tron - Django Wexler

Tytuł: Mroczny tron
Autor: Django Wexler
Cykl: Kampanie Cieni (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 16 czerwca 2015
Liczba stron: 632


"Mroczny tron" jest kontynuacją cyklu Kampanie Cieni autorstwa Django Wexlera. Przeczytawszy "Tysiąc imion" byłem bardzo ciekawy kolejnego tomu i moja ciekawość została w pełni zaspokojona. Zakończenie poprzedniego tomu trzyma czytelnika w niepewności i zachęca do sięgnięcia po kontynuację. Okładka od razu przyciąga wzrok, aż miło wziąć ją w swoje ręce. Powracamy do świata muszkietów, gdzie kule świszczą, a potężna magia potrafi odmienić losy świata.

Spiski, intrygi i knowania rozprzestrzeniają się po całym królestwie Vordanu. Kraj pogrąża się w chaosie, a następczyni tronu musi walczyć ze zdrajcami i sprzedawczykami. Król Vordanu powoli umiera, a jego córka Raesinia ma po nim przejąć władzę. Jednak nie wszystkim członkom królestwa jest to na ręke i zrobią oni wiele aby pokrzyżować jej plany. Słudzy ciemności podnoszą swe łby z ukrycia i wysyłają uniżone sługi aby wypełniły ich rozkazy. Huk muszkietów i potęga magii po raz kolejny zostaną wykorzystane do próby przechylenia szali na swoją stronę. Janus bet Vhalnich wraz z Marcusem d'Ivore i porucznikiem Winterem Ihernglass staną w szranki z Diukiem Orlanko. Nikt z nich nie zamierza odpuszczać swych aspiracji i zrobią wszystko aby osiągnąć swój cel...

Kontynuacja wypadła bardzo udanie i wciągnąłem się od pierwszej do ostatniej strony. Wartka akcja, barwni bohaterowie i nieoczekiwane zwroty fabularne to duże plusy tej powieści. Spiski i intrygi są wszechobecne, a potężna magia nie raz daje o sobie znać. Muszkiety również są w użyciu siejąc spustoszenie i stając w szranki z rzucanymi zaklęciami. Zawiłości polityczne zostały bardzo rozbudowane, a Django Wexler wplótł w fabułę wiele dyplomatycznych wątków i ataków skrytobójców. Cała akcja dzieje się w realiach XVIII wiecznej Europy, z hukiem muszkietów, pałacowymi spiskami i prastarą magią w tle. Już nie mogę się doczekać lektury kolejnego tomu, gdyż zakończenie daje zapowiedź dużych emocji w następnej książce. Nadchodzi wojna!

"Mroczny tron" nie zawiódł mnie i po raz kolejny wsiąknąłem w realia powieści. Doskonale mi się ją czytało i ani razu się nie nudziłem podczas lektury. Barwny język i realistyczni bohaterowie sprawili, że czytanie przebiegło w szybkim tempie. Z pozoru obszerne tomiszcze pochłania się niemal jednym tchem i ma się ciągle ochotę na więcej. To rewelacyjna książka fantasy, która spodoba się miłośnikom gatunku oraz wszystkim czytelnikom, którzy lubią zagadki, intrygi i sporą dawkę akcji. Pola bitew spływają krwią, magia wisi w powietrzu aby w końcu przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo fajna książka, lubię takie klimaty. Jak wpadnie mi w ręce na pewno przeczytam.

Zakrecona pisze...

Nie czytałam jeszcze książek tego autora. Ale chyba pora to zmienić ;)

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju cykle więc może się skuszę.

Unknown pisze...

Zapoznam się z tą pozycją z przyjemnością, bardzo ciekawa recenzja.

Unknown pisze...

Super klimatyczna okładka, a i kontynuacja wciąga!:D