środa, 25 maja 2016

Gniew Furii - Steven Saylor

Email Edytuj post

Gniew Furii - Steven Saylor


Gniew Furii - Steven Saylor

Tytuł: Gniew Furii
Autor: Steven Saylor
Cykl: Roma sub rosa
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 17 marca 2016
Liczba stron: 304


"Gniew Furii" to książka z cyklu Roma sub rosa, który budzi duże emocje i sprawia, że wręcz nie można się oderwać od lektury. Autor pisze znakomite kryminały retro, do których zalicza się również Gniew Furii. Jest to rewelacyjna powieść historyczna, która przyciąga barwnymi bohaterami i szybką akcją. Wieczne Miasto zostało odzwierciedlone bardo ciekawie i realistycznie, a starożytny Rzym przyciąga czytelnika do ostatniej strony. Poznamy Gordianusa Poszukiwacza, który u schyłku republiki odznaczy się niezwykłą odwagą i pomysłowością. W świecie ogarniętym przez przepych i brutalność.

Gordianus zmuszony jest ukryć się w bezpiecznym miejscu przynajmniej na czas uspokojenia się sytuacji w cesarstwie. Jest rok 88 p.n.e., a Rzym pogrążony jest w chaosie i licznych buntach. Mitrydates zadaje republice silne razy i odbiera jej coraz więcej prowincji w Azji. Italscy sprzymierzeńcy się wykruszają, a Aleksandria również nie może zaznać spokoju. Gordianus wraz z Bethesdą dostają tajną informację od dobrego przyjaciela, która może pomóc im odmienić ich niebezpieczne położenie. Starożytny Rzym po raz kolejny stanie przed widmem wojen, a krew popłynie strumieniami.

Steven Saylor po raz kolejny pokazał, że potrafi pisać z polotem i budować ogromne napięcie. Książkę czyta się z ogromnymi emocjami od pierwszej do ostatniej strony. Ani przez moment się nie nudziłem, a barwne postacie potrafią nie raz porządnie zaskoczyć. Książkę można zaliczyć do najlepszych powieści historycznych na rynku. Wartka akcja, ciekawe wątki fabularne i zaskakujące zwroty akcji to niekwestionowane zalety tej pozycji. Język autora jest barwny i bogaty, dzięki czemu całość przeczytamy w szybkim tempie. Rzymskie realia zostały odwzorowane z niebywałą dokładnością. Czasy aleksandryjskie młodego Gordianusa przyciągają do lektury i nie raz wywołują gęsią skórkę. Zakończenie potrafi zaskoczyć, zachęcając do sięgnięcia po kolejne pozycje z pod pióra autora.

"Gniew Furii" dostarcza sporo emocji i faktów historycznych, jest to rasowa powieść historyczno-przygodowa, którą czyta się niemal jednym tchem. Fabuła przypadła mi do gustu i nie nudziłem się ani przez moment lektury. Przygody Gordianusa wciągają, a sama postać została wykreowana bardzo porządnie i realistycznie. Okładka również została ładnie wykonana, sprawiając, że świetnie prezentuje się na półce. Cykl Roma sub rosa po raz kolejny udowadnia, że warto sięgnąć po książki Stevena Saylora. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

Anne Heronton pisze...

Chciałabym przeczytać tę książkę.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Po prostu zakochałem się w tej książce:)

Yukka Amano pisze...

Bardzo ciekawa książka. Zapowiada się znakomicie!

Happy Makane pisze...

Nie słyszałam jeszcze o tym cyklu, ale chętnie przeczytam. Może mi się spodoba.