wtorek, 3 maja 2016

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności - David Allen

Email Edytuj post

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności - David Allen


Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności - David Allen

Tytuł: Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności
Autor: David Allen
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008
Liczba stron: 336


"Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności" to książka, która została świetnie przyjęta przez biznesmenów i ludzi zajmujących się zarabianiem dużych pieniędzy. Jest to prawdziwy samouczek biznesowy, który wprowadzi nas w tajniki zarabiania pieniędzy oraz osiągania samorozwoju. Jest to piorunująca książka, która pomoże nam wznieść się na wyżyny samodoskonalenia. Wnosi wiele nowych informacji na temat kontroli stanu własnego umysłu oraz tego jak być ciągle gotowym do stawiania czoła nowym wyzwaniom.

David Allen napisał ciekawą książkę, która została pozytywnie doceniona przez wielu fachowców w dziedzinie poprawy efektywności w pracy. Pozycja pełna merytorycznej wiedzy, pomysłów i użytecznych porad, które przydadzą się nie jednemu czytelnikowi. Inspiracje w niej zawarte potrafią doprowadzić do tego, że będziemy mogli w lepszy i wydajniejszy sposób zarządzać dostępnym czasem. Co za tym idzie lepiej wykonywać zaplanowane zadania. Uczucie stresu z powodu gromadzących się zaległości to przeszłość. Dzięki tej pozycji nauczysz się drogi Czytelniku jak nie odkładać spraw na później i w jaki sposób radzić sobie z codziennymi trudnościami. David Allen pokazuje, że czas może być elastyczny i to my mam możliwość planowania w jaki sposób spożytkujemy dany nam czas.

Książkę czyta się szybko i ciekawie, lektura wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Autor potrafi w przystępny sposób opisać w jaki sposób efektywnie i kreatywnie zarządzić dostępnym czasem. W dobie pędzącego świata nie jeden człowiek nie nadąża za tempem rozwoju rzeczywistości. Allen pokazuje nam system dzięki, któremu będziemy mogli się do niego dopasować i w końcu nieco zwolnić tempo. Ten system racjonalizacji powinien pomóc nie jednemu czytelnikowi, który boryka się z ciągłym brakiem czasu i zbyt dużym natłokiem spraw do zrealizowania. Pozycja ta pokazuje, że to tylko my możemy wziąć życie w własne ręce i to tylko my możemy zweryfikować, które obowiązki są dla nas najważniejsze. Dzięki takiej klasyfikacji nasze życie może stać się łatwiejsze i przyjemniejsze.

"Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności" autorstwa Davida Allena w dość prosty sposób pokazuje jak żyć bez presji zegarka. Książka pokazuje jak osiągnąć wewnętrzną równowagę i w jaki sposób osiągać lepsze wyniki. Technika GTD pomogła wielu osobom na całym świecie i sprawiła, że zyskali oni więcej czasu. Uciekające terminy i zadania do wykonania to już przeszłość, teraz to Ty drogi czytelniku możesz wziąć swój czas w swoje ręce. Można to osiągnąć w zaledwie kilka tygodni, jeżeli tylko w odpowiedni sposób zastosujemy się do opisywanych technik. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Helion:

Wydawnictwo Helion
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Książka ciekawa.

Leluch Poleluch pisze...

Może kiedyś przeczytam, lecz na razie nie mam na nią czasu :)

Vigrio Salza pisze...

Chętnie po nią sięgnę.

Neris Iko pisze...

Książka wydaje się interesująca. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu ją nabędę.

Koletea Mims pisze...

Jedna z lepszych książek na rynku.