czwartek, 28 kwietnia 2016

Różanooka - Konrad T. Lewandowski

Email Edytuj post

Różanooka - Konrad T. Lewandowski


Różanooka - Konrad T. Lewandowski

Tytuł: Różanooka
Autor: Konrad T. Lewandowski
Cykl: Saga o kotołaku (tom 4)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 13 kwietnia 2016
Liczba stron: 400


"Różanooka" to kolejny tom z cyklu Saga o kotołaku autorstwa Konrada T. Lewandowskiego. Jest to nowe, poprawione wydanie, które zostało wzbogacone nowymi pomysłami i zwrotami fabularnymi. Nowe historie o potworach Onego potrafią zaskoczyć i wciągają w lekturę jak magnes. Konrad T. Lewandowski spisał się doskonale i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną i ciekawą. Jest to spektakularny powrót Sagi o kotołaku, która wciąga jak nigdy dotąd!

Strzyga Irian, przybrana córka Ksina zwana Różanooką musi zmierzyć się z poważnymi problemami. Nieoczekiwanie znika jej ojciec Ksin, a na domiar złego musi objąć po nim stanowisko dowódcy gwardii królewskiej. Jej zadaniem będzie tropienie spisków i intryg na dworze Królestwa Suminoru oraz ochrona panującego władcy. A jest to zadanie nie łatwe. Nieoczekiwanie na dwór przybywa młody weteran Mino Dergo, Irian z miejsca się w nim zakochuje. Co skutkuje powstaniem wielu niespodziewanych perypetii. Poznamy również żołnierza Mino i Kaada filozofa, który został uwięziony w ciele wielkiego węża. Powrócą również znani bohaterowie z tomów poprzednich aby po raz kolejny zmienić losy Międzykontynentu.

Niestety nie uraczymy w tym tomie Ksina, trochę szkoda, jednak postać Irian również przypadła mi do gustu. W książce odnajdziemy wiele elementów typowych dla fantasy, potwory, zaklęcia i inne niesamowitości. Język autora jest jak zwykle barwny i bogaty, co sprawiło, że ten tom również pochłonąłem w bardzo szybkim czasie. Akcja jest szybka, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Nie zawiodłem się na lekturze tego tomu i z pewnością sięgnę po kolejny. Jest to jedna z moich ulubionych sag fantasy i świetnie się bawiłem podczas jej czytania. Należą się spore brawa wydawnictwu Nasza Księgarnia za odświeżenie tych tytułów, sprawiając, że będą się mogły z nimi zapoznać kolejne rzesze czytelników.

"Różanooka" jest fantastyką z górnej półki, która emocjonuje od pierwszej do ostatniej strony. Atmosfera jest nieco mroczniejsza i cięższa niż w poprzednich tomach. Co mi osobiście nie przeszkadzało w lekturze. Sama postać Irian przypadła mi do gustu, a Kaada również bardzo polubiłem. Zakończenie potrafi zaskoczyć, zostawiając po sobie lekką nutę niedosytu. Dialogi są prawdziwie skonstruowane, miejscami potrafiąc na prawdę rozśmieszyć. Z całą pewnością sięgnę po kolejne książki autora, ponieważ posiadają ogromny potencjał i niewyczerpaną dozę pomysłów. Cykl jest rasową fantastyką, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
9 komentarzy
 1. po twojej recenzji mam na jej przeczytanie wielką ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę wpierw sięgnąć po poprzednie tomy

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś przeczytam, lecz na razie nie mam na nią czasu .

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu ją nabędę ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecie Ksin jest w tym tomie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak jest go jak na lekarstwo ;)

   Usuń
 7. Widzę, że książka jest dobra, dlatego może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń