wtorek, 26 kwietnia 2016

Pani Noc - Cassandra Clare

Email Edytuj post

Pani Noc - Cassandra Clare


Pani Noc - Cassandra Clare

Tytuł: Pani Noc
Autor: Cassandra Clare
Cykl: Mroczne Intrygi (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 30 marca 2016
Liczba stron: 828


„Pani Noc” to pierwszy tom cyklu Cassandry Clare, Mroczne Intrygi. Jest to kontynuacja serii Dary Anioła, która została fenomenalnie przyjęta przez czytelników. Książka opowiada losy Nocnych Łowców, którzy zmagają się z licznymi niebezpieczeństwami w ogromnym Los Angeles. Pozycja ta pełna jest magii, intryg oraz licznych, niebezpiecznych przygód, przed którymi będą musieli stanąć nasi bohaterowie. Nastrój emanujący z tej pozycji jest mroczny, a zarazem różnorodny i humorystyczny. Każdy czytelnik powinien znaleźć w tej pozycji coś dla siebie.

Nocni Łowcy zmagają się z ogromnymi problemami, Emma Carstairs próbuje dowiedzieć się, kto stoi za morderstwem jej rodziców, a Julianem Blackthornem wraz z parabatai odkrywa spisek na najwyższych szczeblach Los Angeles. Faerie niespodziewanie uwalniają Marka, brata Juliana w celu odnalezienia nękającego ich mordercy. Nocni Łowcy znowu są potrzebni i nie omieszkają rzucić się w wir walki. W krainie faerie upływ czasu jest zupełnie inaczej odczuwalny, co za tym idzie, Mark w ogóle się nie postarzał. Dodatkowo nie poznaje wcale swoich najbliższych. Czy odzyska pamięć? Czy faerie knują znowu jakiś podstęp? Przeczytajcie, a z pewnością się przekonacie.

Pomimo sporej objętości książki czyta się ją zdecydowanie szybko. Cassandra Clare wątki fabularne stworzyła ciekawie i nie nudziłem się ani przez moment podczas lektury. Historia potrafi wciągnąć, a losy Blackthornów przyciągają do ostatniej strony. Livvy, Dru, Tavvy, Julian, Mark oraz Ty dostarczyli mi sporo emocji i mocnych wrażeń podczas czytania. Nie raz dreszcz przebiegał mi po karku, gdy czytałem kolejne losy bohaterów. Autorka spisała się na medal i oddała w ręce czytelników pozycje dopracowaną i ciekawą. Opisy parabatai również przypadły mi do gustu i sprawiły, że dowiedziałem się więcej o realiach całej historii. Na sam koniec dostajemy opowiadanie opisujące losy bohaterów Darów Anioła, ciekawie skonstruowane i zawierające zakasujące zakończenie.

„Pani Noc” to wciągająca książka, która powinna przypaść do gustu fanom pisarstwa autorki. Jem i Emma chyba najbardziej zainteresowali mnie swoimi perypetiami i najbardziej się do nich przywiązałem. Postać Kita również została ciekawie przedstawiona i przyciąga do lektury. Jest to rewelacyjna książka, pełna szybkiej akcji i niebanalnych bohaterów. Nie można, się wręcz od niej oderwać i wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Fani Nocnych Łowców powinni poczuć się usatysfakcjonowani i nie żałować czasu poświęconego książce. Kolejna seria Cassandry Clare zaskarbiła sobie moją ciekawość i z pewnością sięgnę po kolejny tom. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Sylwia W. pisze...

zapowiada się interesująco.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Uwielbiam fantasy. Na pewno sięgnę po nią.

Zakrecona pisze...

Zdecydowanie moje klimaty. :)

Claudia de Rodrigez pisze...

Nie miałam jeszcze sposobności przeczytać ani jednej książki tej autorki. Choć słyszałam, że warto.

Leluch Poleluch pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :D