środa, 20 stycznia 2016

Ludzie średniowiecza - Michael Prestwich

Email Edytuj post

Ludzie średniowiecza - Michael Prestwich


Ludzie średniowiecza - Michael Prestwich

Tytuł: Ludzie średniowiecza
Autor: Michael Prestwich
Seria: X-Varia
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015
Liczba stron: 288


"Ludzie średniowiecza" to pozycja zaiste pasjonująca, pokazująca dziewięć życiorysów ludzi żyjących między IX a XV wiekiem w Europie jak i na Bliskim Wschodzie. Prestwich roztacza przed swoimi czytelnikami intrygujący obraz średniowiecza. W niniejszej publikacji zapoznamy się z losami znanych papieży, monarchów, świętych i żołnierzy. Jest to pozycja omawiająca burzliwą historię średniowiecza, pełną emocjonujących bitew, mało znanych faktów historycznych oraz licznych spisków. Tematyka średniowiecza jest bardzo ciekawa, lecz częstokroć pobieżnie traktowana. Michael Prestwich jest prawdziwym znawcą tego okresu historycznego. Potrafi opowiadać o nim w sposób rzeczowy, a zarazem emocjonujący.

Ludzie średniowiecza opisani przez autora ukazani zostali jako postacie pełne charyzmy, ducha i pomysłowości. Wśród osobistości, które wybrał do tej publikacji nie zabrakło choćby Czyngis-chana czy Karola Wielkiego. Autor za pomocą wprawnego pióra opisał losy znamienitych osobistości w sposób pasjonujący i miejscami zapierający dech w piersiach. W poczet znamienitych postaci Prestwich zaliczył również Matyldę Toskańską, Joannę d'Arc oraz Eleonorę Akwitańską. Potężne kobiety, głównie za sprawą swej odwagi, siły charakteru i sprytu. W książce nie mogło zabraknąć również Fryderyka I Barbarossy, Fulko III Czarnego czy choćby Jamesa Douglasa. Losy bohaterów zostały opisane bardzo wiarygodnie i emocjonująco sprawiając, że całość chłonie się jednym tchem. Najbardziej zaciekawiły mnie losy Dantego oraz Giotta, które ciekawiły mnie od dawna. W tej pozycji zostały pokazane wiarygodnie, zawierając fakty, o których ciekawie się czytało.

Częstokroć chodzi bardzo mylne myślenie, co do brudnego i zacofanego średniowiecza. Autor wyprowadza swoich czytelników z błędu i pokazuje wielkie i zapierające dech w piersi dokonania, tego fascynującego i niesamowitego okresu w dziejach naszej historii. Ludzie średniowiecza wcale nie sądzili, że Ziemia jest płaska, a kary tortur nie były stosowane tak często jak przeważnie się uważa. Książa serwuje wiele interesujących faktów, jak choćby pokazuje kwestię osiągnięć technicznych tamtego okresu. Do jednych z nich można zaliczyć wynalezienie kompasu, druku, armaty czy pieca do wytapiania metali. Lekkie pióro autora sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie, a opisy bohaterów są zwięzłe i treściwe. Ilustracje zamieszczone w tej pozycji to prawdziwy majstersztyk i zasługują na ogromne brawa. Dodając całej publikacji niesamowitego charakteru. Michael Prestwich zaskarbił sobie moją przychylność i z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki jego autorstwa.

"Ludzie średniowiecza" to porywająca książka, zawierająca w sobie wiele interesujących faktów historycznych. Poznamy dotąd mało znane fakty z życia znanych osobistości, które potrafią na prawdę zaskoczyć. Epoka średniowiecza w tej publikacji pokazuje swoje zupełnie inne oblicze, które po bliższym poznaniu wzbudza podziw pomieszany z fascynacją. Ekskluzywne wydanie z pięknymi ilustracjami również zasługuje na ogromne brawa. Całość prezentuje się nad wyraz ciekawie i wciągająco. To pozycja godna uwagi, lektura książki przyniosła mi wiele frajdy oraz sprawiła, że dowiedziałem się dzięki niej sporo ciekawych informacji. Książka napisana jest bogatym i profesjonalnym językiem, w bardzo przystępny i rzeczowy sposób. Pozycję tą polecam miłośnikom historii średniowiecza oraz osobą chcącym poznać kilka faktów z tamtego burzliwego okresu. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Unknown pisze...

Chyba jednak się na nią skuszę.

Unknown pisze...

Bardzo porządnie wydana książka, warta swych pieniędzy ;).

Unknown pisze...

Okładka przepiękna, przyciąga niesamowicie. Na pewno po nią sięgnę.

Unknown pisze...

Udało Ci się mnie zaciekawić :D

Unknown pisze...

Chętnie zapoznam się z tą książką. Bardzo ciekawa okładka.