niedziela, 10 stycznia 2016

Droga zimnego serca - Glen Charles Cook

Email Edytuj post

Droga zimnego serca - Glen Charles Cook


Droga zimnego serca - Glen Charles Cook

Tytuł: Droga zimnego serca
Autor: Glen Charles Cook
Cykl: Imperium Grozy (tom 8)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 18 sierpnia 2015
Liczba stron: 456


"Droga zimnego serca" to kolejna pięknie wydana książka z jednego z najpopularniejszych cykli fantasy. Cykl "Imperium Grozy" Glena Cooka potrafi wciągnąć w swój świat, serwując swoim czytelnikom mroczne fantasy z bohaterami z krwi i kości. Losy bohaterów są burzliwe i dramatyczne, a Cook zaskakuje, z każdą kolejną książką. Pozwalającą pogrążyć się w świecie pełnym wojen, chaosu oraz okrucieństwa. Czy i tym razem lektura będzie równie porywająca? Zapraszam do recenzji.

Król Bragi Ragnarson gnije w więzieniu w odległym Kavelinie, za sprawą cesarzowej Mgły oraz lorda Shih-kaiego. Imperium Grozy znów pogrążone zostało w mroku, a liczne intrygi rozgrywają się z wielką mocą. Głównie za sprawą Starego Wścibinosa, który ze złośliwości snuje swe spiski. W Hammad Al Nakirze Adept stara się wyleczyć z uzależnienia od opium, w czasie gdy jego córka podejmuje starania aby zapanować nad królestwem pustyni. Varthlokkur jak zwykle czeka w zamku Fangdred, na posępnych szczytach Smoczych Zębisk. Z pomocą magi przygląda się wszystkiemu i obmyśla skomplikowany i nieodgadniony plan mający na celu zapanować nad mechanizmami rządzącymi wszechświatem.

Autor jak zwykle serwuje nam dużo polityki, ciekawych dialogów i zmagań militarnych. Po raz kolejny zostałem wciągnięty w wir walki i intryg, a wojna o tron Kavelinu potrafi na prawdę wciągnąć. Brutalny i barwny świat sprawia, że książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Bohaterowie z krwi i kości przekonują czytelnika, sprawiając, że jeszcze bardziej wsiąka się w ich losy. Fabuła jest wielowątkowa, która, aż elektryzuje czytelnika. Starcia w Hammad Al Nakirze i rządy cesarzowej Mgły w odbudowującym się po wojnach Shinsanie, są jednymi z lepszych wątków. Przyglądający się z wysokości wszystkiemu potężny czarownik Varthlokkur, postanawia zacząć działać po długim czasie bierności. Interesująco przedstawione postacie zaskarbiły sobie moją uwagę i ciekawość. Mroczny klimat bardzo przypadł mi do gustu, a Stary Wścibinos, ciągle wtrąca się w ludzkie losy. Glen Charles Cook dzięki cyklowi książek o fascynującym i brutalnym świecie Imperium Grozy stał się jednym z moich ulubionych pisarzy fantasy. Jego pióro jest lekkie a zarazem treściwe, obrazowo przedstawiając posępne krajobrazy lub epickie sceny walk. Prawdziwość i realizm opisywanych scen aż poraża. Z całą pewnością sięgnę po kolejne pozycje Cooka.

"Droga zimnego serca" godna jest polecenia fanom fantastyki, którzy lubią książki z rozmachem i polotem oraz fanom książek z pod szyldu "Imperium Grozy". To książka znakomicie napisana, rewelacyjna kontynuacja napisanego z rozmachem cyklu fantasy. Trzymająca w napięciu fabuła sprawia, że książka wciąga do ostatniej strony. Cook stworzył bogaty i barwny światy, różnorodny i pełen charakterystycznych osobowości i historii. Przez co nie sposób oderwać się od jego pisarstwa. Dzięki szybkiej akcji powieść czyta się w ekspresowym tempie, mając ochotę na więcej. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
4 komentarze
Unknown pisze...

Zapowiada się ciekawie.

Unknown pisze...

Mnie książka bardzo się spodobała. Czegoś takiego od dawna potrzebowałam.

Unknown pisze...

Bardzo ciekawa książka, poprzednie tomy również były znakomite:).

Unknown pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja.