niedziela, 13 grudnia 2015

Biesy - Fiodor Dostojewski

Email Edytuj post

Biesy - Fiodor Dostojewski


Biesy - Fiodor Dostojewski

Tytuł: Biesy
Autor: Fiodor Dostojewski
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 30 września 2015
Liczba stron: 670


"Biesy" to książka autorstwa Fiodora Dostojewskiego skupiająca się na temacie demonów nękających co i rusz zbłąkanego człowieka. Pozycja ta jest wielowątkowa, wieloznaczna i porywająca do ostatniej strony. Jest to istne arcydzieło, mroczne przeszywające do głębi. Terror, nihilizm dają o sobie znać w cesarskim potrzasku, podczas gdy w sercach ludzi daje się odczuć porywy wolności. Książka porywa od pierwszej strony, czyta się ją wyjątkowo wciągająco. Autor posługuje się bardzo bogatym i zróżnicowanym językiem. Wprost wsiąka się w kolejne strony, a czytelnik znajdzie w niej misternie utkaną intrygę i liczne zwroty akcji, piękne kobiety i przerażające demony ludzkiego mózgu.

Przytłaczające i ciężkie historie ludzi, którzy mierzą się z mroczną wizją powstania stalinowskiego totalitaryzmu. Szaleństwo miesza się z cynizmem, który opisany jest bardzo realnie i prawdziwie. Książka ta, to zwierciadło pokazujące dawne pragnienia ludzi żyjących w tych niespokojnych czasach. Autor opisuje w tej książce własne odczucia i przemyślenia odnośnie socjalizmu i idei rewolucyjnych. Dostojewski pisze filozoficznie, przedstawiając swoich bohaterów realistycznie i prawdziwie. Oto jedna z ciekawszych książek autora, które ostatnio czytałem. Szalenie ciężka i przytłaczająca, lecz niezmiernie wciągająca. Intrygująca. Bo nawet w najśmielszych snach nie sądziłem, że przeczytam kiedyś powieść tak różnorodną i okrutną. Fiodor Dostojewski zaimponował mi, widać, że dogłębnie prześledził i zgłębił opisywane realia. Toteż tło historyczne tej powieści jest doprawdy wspaniałe. A sama książka? Wciągnie Was już od pierwszych stron! Znajdziecie w niej postacie z krwi i kości, spiski, a także trafione w punkt realia i wątki fabularne. Mistrz! Można by rzec, że "Biesy" po zakończeniu lektury na długo pozostają w pamięci i wraca się jeszcze do nich nie raz.

"Biesy" serwują nam przebogaty wachlarz postaci, narrator Stiepan dobrze zapoznaje czytelnika z prezentowanymi wydarzeniami i sprawia, że chce się czytać dalej. Klimat dziewiętnastowiecznej Rosji został wierne oddany, przez co lekturę odbiera się jeszcze mocniej. Przemiany kulturowo-społeczne oraz rewolucja opisane są ciężko, mrocznie i przygnębiająco, przytłaczając czytelnika opisywanymi wydarzeniami. Autor pokazuje ludzką dwoistość oraz siłę i determinację w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów. Jeżeli macie ochotę na książkę, która zagwarantuje Wam nie tylko możliwość wielu przemyśleń, ale również poszerzy Waszą wiedzę historyczną, zachęcam do lektury. Jak najbardziej polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
7 komentarzy
Zakrecona pisze...

Jestem otwarta na każdy gatunek, więc może się skuszę.

Unknown pisze...

Czytałem fragment tej książki i zrobił na mnie dobre wrażenie, dam jej szansę, za jakiś czas.

Unknown pisze...

Książka wydaje się naprawdę interesująca.:)

Unknown pisze...

Może być ciekawa, okładka bardzo mi się spodobała.

Unknown pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Unknown pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.

Unknown pisze...

Chętnie przeczytam, zapowiada się interesująco :D